Tým F1 Caterham

Aktualizováno 29. 4. 2012 17:18
Představení týmu F1 Caterham

Caterham je britsko-malajská značka formule 1, která se seriálu závodů účastní od sezóny 2012. Nahrazuje stáj Team Lotus.

Značka je spojena s malajským podnikatelem Tony Fernandesem, který se pokoušel do seriálu F1 proniknout nejdříve se stájí Proton, následně převzal jméno Team Lotus. Pro rok 2012 se spojil s britským automobilovým výrobcem Caterham Cars.

Fernandesův tým, ještě pod názvem Team Lotus, závodil v sezóně 2011 s dvojicí Jarno Trulli - Heikki Kovalainen. Sérii zakončil bez bodového zisku se třemi třináctými místy na desátém místě Poháru konstruktérů. Původně měl tým pokračovat se stejnou dvojicí i v ročníku 2012, nakonec však Jarna Trulliho nahradil Rus Vitalij Petrov.

Zajímavosti:

- nová stáj bude používat motory Renault
- kromě svého angažmá ve Formuli 1 se Tony Fernandes věnuje leteckému byznysu, je výkonným ředitelem společnosti AirAsia. Jeho celkové jmění je odhadováno na 470 milionů dolarů
- v červnu 2011 se ucházel o převzetí svého oblíbeného fotbalového klubu West Ham United. Když mu to nevyšlo, stal se aspoň většinovým vlastníkem dalšího klubu Premier League - Queens Park Rangers.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Orbánův Fidesz opustil klub lidovců v Evropském parlamentu

Europoslanci strany Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Orbán to oznámil v dopise šéfovi klubu Manfredu Weberovi. Reagoval tím na fakt, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce.

Odchod 11 poslanců Fideszu je vyústěním několikaletého vnitřního sporu největší europoslanecké skupiny, zda má v jejích řadách místo strana, která podle mnohých vzdaluje Maďarsko evropským hodnotám.

Europoslanci ve středu podpořili kompromisní návrh změny svého jednacího řádu, který klubu dává možnost vyloučit skupinu poslanců. Fideszu, s jehož politikou vymezování se vůči Evropské unii nesouhlasila řada lidoveckých poslanců, tak hrozilo, že klub bude hlasovat o jeho vyloučení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy