Marta Semelová - poslankyně za KSČM

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:31
Semelová byla poslankyní zvolena na podzim 2013 v předčasných volbách. Ve sněmovně zasedala i předtím. Kandidovala z pozice lídra pražské kandidátky KSČM.
Marta Semelová.
Marta Semelová. | Foto: Ludvík Hradilek

Marta Semelová je předsedkyní pražské odnože KSČM. Povoláním je učitelka, do povědomí veřejnosti se dostala jako obdivovatelka Klementa Gottwalda.

Poslankyní za Komunistickou stranu Čech a Moravy byla zvolena v říjnu 2013 v Praze. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 byla lídryní kandidátky KSČM v Praze. Získala 3 291 preferenčních hlasů a komunisté zde obdrželi 8,52 % hlasů.

V předešlém období byla zvolena v květnu 2010 v Praze. Stala se členkou Výboru pro sociální politiku a Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy