Boris Šťastný

Aktualizováno 19. 7. 2010 16:46
Boris Šťastný je český lékař, politik a bývalý člen ODS. Poslancem za ODS byl zvolen v roce 2006 a svůj mandát o čtyři roky později obhájil.
Boris Šťastný, lékař a poslanec, v redakci Aktuálně.cz
Boris Šťastný, lékař a poslanec, v redakci Aktuálně.cz | Foto: Aktuálně.cz

Boris Šťastný je český lékař, politik a bývalý člen ODS. Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v roce 2006 a svůj mandát obhájil o čtyři roky později. V roce 2013 se rozhodl ze strany odejít.

Do ODS vstoupil Šťasný v roce 1998, v rámci strany patřil mezi zdravotnické experty. V Poslanecké sněmovně působil nejprve jako místopředseda a později i jako předseda Výboru pro zdravotnictví. Šťastný je známý jako dlouhodobý zastánce úplného zákazu kouření ve veřejných prostorách včetně restaurací.

Jeho politická kariéra začala na komunální úrovni. V letech 2002, 2006 a 2010 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha 10. V roce 2010 se jako předseda pražské ODS stal členem Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na funkci předsedy rezignoval o rok později, a to kvůli nesouhlasu s uzavřením koalice ODS a TOP 09 na pražském magistrátu. Nespokojenost s politikou nové koalice ho nakonec dovedla i k odchodu ze zastupitelstva.

V srpnu 2013 se Šťastný rozhodl vystoupit z ODS. Mezi důvody uvedl to, že strana přestala hájit ideové principy, na kterých postavila svou existenci. Nyní se chce zasadit o vytvoření politického subjektu pod vedením Václava Klause.

Boris Šťastný se narodil 8. dubna 1970. Vystudoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V devadesátých letech založil akciovou společnost ASPEN SPORT. Má dvě děti.

 

Právě se děje

Další zprávy