Anna Putnová

Aktualizováno 21. 7. 2010 12:07
Anna Putnová byla v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolena poslankyní za TOP 09. Kandidovala na druhém místě jihomoravské kandidátky.
Anna Putnová
Anna Putnová | Foto: Aktuálně.cz, TOP 09

Anna Putnová byla v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolena poslankyní za TOP 09. Kandidovala na druhém místě jihomoravské kandidátky.

Poslankyní za TOP 09 byla poprvé zvolena v květnu 2010. V minulém funkčním období byla předsedkyní výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a členkou výboru pro evropské záležitosti.

Členkou TOP 09 je od roku 2009.

Vyučuje na FP Vysokého učení technického v Brně.

V anketě Aktuálně.cz, v níž jsme zkoumali majetkové poměry nových poslanců, odpověděla, že vlastní automobil C4, nájemní dům v Brně-králově Poli, polovinu domu v Žatčanech po rodičích a pozemky cca 4ha.

Je viceprezidentskou Svazu podnikatelek České republiky, členkou redakční rady Journal of Global Business and Technology (USA), členkou týmu Regionální inovační strategie Brno a členkou pracovní skupiny pro přípravu mezinárodní normy ISO 26 000. Zároveň je lektorkou manažerských kurzů MBA.

Anna Putnová se narodila v roce 1960.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Turecko se v Sýrii dopustilo válečných zločinů, Spojené státy žádají vysvětlení

Turecko se na severovýchodě Sýrie dopustilo několika incidentů, které Spojené státy považují za válečné zločiny, oznámil zvláštní americký zmocněnec pro Sýrii James Jeffrey. Dodal, že plošné důkazy o etnických čistkách pod vedením Turků USA nemají.

Jeffrey uvedl, že USA nyní zprávy o tureckém počínání v Sýrii prověřují a že si od Ankary vyžádaly vysvětlení. Poznamenal také, že USA vyšetřují, zda Turecko během ofenzivy použilo zakázaný bílý fosfor. Ten se v minulosti kvůli schopnosti samovznícení při styku se vzduchem používal k výrobě samozápalných pum a dělostřeleckých granátů.

Jeffrey také potvrdil prohlášení amerického ministra obrany Marka Espera, že během chaosu při turecké invazi uprchlo z vězení v Sýrii přes sto členů teroristické organizace Islámský stát. "Nevíme, kde jsou," uvedl zvláštní zmocněnec.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy