Tintinova dobrodružství

Aktualizováno 7. 10. 2011 13:15
Tintinova dobrodružství představuje trojrozměrnou adaptaci slavného belgického komiksu z pera autora píšícího pod pseudonymem Hergé v režii Stevena Spielberga.
Z filmu Tintinova dobrodružství.
Z filmu Tintinova dobrodružství. | Foto: Aktuálně.cz

Film Tintinova dobrodružství (Les Aventures de Tintin) je trojrozměrnou adaptací slavného belgického komiksu z pera autora píšícího pod pseudonymem Hergé v režii Stevena Spielberga.

Film, jehož úplný název má být "Tintinovo dobrodružství: Tajemství jednorožce" je natočený metodou motion capture. S ohledem na technickou úroveň tak film představuje něco jako "nového Avatara". Premiéra bude na konci října 2011 v Paříži. Do českých kin ho uvede společnost Falcon 27. října 2011.

Jako Tintin, neohrožený mladý reportér, se představí Jamie Bell. Zločince Reda Rackhama ztvární Daniel Craig. Představí se tu i Andy Serkis, známý svou postavou Gluma z filmového Pána prstenů. Ostatně producentsky se na filmu podílí také Peter Jackson, režisér adaptace Tolkienovy trilogie.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy