Tintinova dobrodružství

Aktualizováno 7. 10. 2011 13:15
Tintinova dobrodružství představuje trojrozměrnou adaptaci slavného belgického komiksu z pera autora píšícího pod pseudonymem Hergé v režii Stevena Spielberga.
Z filmu Tintinova dobrodružství.
Z filmu Tintinova dobrodružství. | Foto: Aktuálně.cz

Film Tintinova dobrodružství (Les Aventures de Tintin) je trojrozměrnou adaptací slavného belgického komiksu z pera autora píšícího pod pseudonymem Hergé v režii Stevena Spielberga.

Film, jehož úplný název má být "Tintinovo dobrodružství: Tajemství jednorožce" je natočený metodou motion capture. S ohledem na technickou úroveň tak film představuje něco jako "nového Avatara". Premiéra bude na konci října 2011 v Paříži. Do českých kin ho uvede společnost Falcon 27. října 2011.

Jako Tintin, neohrožený mladý reportér, se představí Jamie Bell. Zločince Reda Rackhama ztvární Daniel Craig. Představí se tu i Andy Serkis, známý svou postavou Gluma z filmového Pána prstenů. Ostatně producentsky se na filmu podílí také Peter Jackson, režisér adaptace Tolkienovy trilogie.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Viceprezident Pence odmítl Sněmovně vydat dokumenty pro vyšetřování Trumpa

Viceprezident Mike Pence odmítl vyhovět žádosti výborů americké Sněmovny reprezentantů a vydat dokumenty, o které požádaly v rámci vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa kvůli ukrajinské aféře. S odvoláním na Penceova poradce Matthewa E. Morgana o tom informovala agentura AP. Už na počátku října odmítl spolupracovat s výbory také Bílý dům.

V dopise zaslaném demokratickým kongresmanům Morgan označil vyšetřování za "samozvané". Podle agentury AP tak opakuje námitku Bílého domu, že zahájení procesu vedoucího k podání ústavní žaloby je nelegitimní, neboť o něm nehlasovala celá Sněmovna reprezentantů. Vyšetřování podle Morgana vyvolává pochyby o tom, zda jsou lidé, kteří za ním stojí, oddáni "základní spravedlnosti".

Další zprávy