Colours of Ostrava 2012

14. 6. 2012 15:52
Colours of Ostrava 2012 představuje již jedenáctý ročník dramaturgicky nejzajímavějšího domácího hudebního festivalu.
Colours of Ostrava 2012.
Colours of Ostrava 2012. | Foto: Martin Tejkal

Colours of Ostrava 2012 představuje jedenáctý ročník dramaturgicky nejzajímavějšího domácího hudebního festivalu. Největší novinkou ročníku byl přesun dějiště z ulic města do zrekonstruovaného areálu do industriálních prostor dolů a hutí Dolní oblast Vítkovice. Akce proběhla ve dnech 12. až 15. července.

Hlavní hvězdou ročníku měla být islandská zpěvačka Björk. Ta však ze zdravotních důvodů účast odřekla. Role headlinerů tak zůstala na jménech jako Alanis Morissete, Bobby McFerrin, Jannele Monáe, Rufus Wainwright, Zaz nebo Antony and the Johnsons.

Dále vystoupili například Animal Collective, Mogwai, Parov Stelar, Kronos Quartet, Fink, Hjaltalín, Tamikrest a mnoho dalších.

Rozpočet festivalu se pohyboval kolem padesáti milionů korun. Dorazilo rekordních 31 a půl tisíce návštěvníků.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy