Colours of Ostrava 2012

14. 6. 2012 15:52
Colours of Ostrava 2012 představuje již jedenáctý ročník dramaturgicky nejzajímavějšího domácího hudebního festivalu.
Colours of Ostrava 2012.
Colours of Ostrava 2012. | Foto: Martin Tejkal

Colours of Ostrava 2012 představuje jedenáctý ročník dramaturgicky nejzajímavějšího domácího hudebního festivalu. Největší novinkou ročníku byl přesun dějiště z ulic města do zrekonstruovaného areálu do industriálních prostor dolů a hutí Dolní oblast Vítkovice. Akce proběhla ve dnech 12. až 15. července.

Hlavní hvězdou ročníku měla být islandská zpěvačka Björk. Ta však ze zdravotních důvodů účast odřekla. Role headlinerů tak zůstala na jménech jako Alanis Morissete, Bobby McFerrin, Jannele Monáe, Rufus Wainwright, Zaz nebo Antony and the Johnsons.

Dále vystoupili například Animal Collective, Mogwai, Parov Stelar, Kronos Quartet, Fink, Hjaltalín, Tamikrest a mnoho dalších.

Rozpočet festivalu se pohyboval kolem padesáti milionů korun. Dorazilo rekordních 31 a půl tisíce návštěvníků.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy