Vojenská policie

12. 3. 2011 22:36
Vojenská policie vykonává policejní ochranu ozbrojených sil, vojenských objektů, vojenského materiálu a ostatního majetku státu ve správě Ministerstva obrany.
Vojenská policie
Vojenská policie | Foto: Ludvík Hradilek

Vojenská policie vykonává policejní ochranu ozbrojených sil, vojenských objektů, vojenského materiálu a ostatního majetku státu ve správě Ministerstva obrany.

Vojenská policie byla zřízena 21. ledna 1991. Její činnost se řídí zákonem č. 124/1992 Sb. a dále předpisy branného zákonodárství České republiky, trestním zákonem, trestním řádem a zákonem o přestupcích. V jejím čele je náčelník VP přímo podřízený ministru obrany. Jednotlivá velitelství jsou umístěna v posádkách v Praze (zde sídlí Hlavní velitelství Vojenské policie a Velitelství ochranné služby VP Praha), Staré Boleslavi, Táboře a Olomouci.

Vojenská policie působí v současnosti také na zahraničních misích Armády České republiky v zahraničí - v Afghánistánu, Kosovu a ve strukturách NATO, v minulosti též v Kuvajtu, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku a Iráku.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Na Mostecku při srážce osobního a nákladního auta zemřeli dva lidé, jeden je těžce zraněný

Po srážce osobního a nákladního auta na silnici I/15 nedaleko Mostu zemřeli v úterý odpoledne dva lidé a další je těžce zraněný, řekla mluvčí krajské policie Šárka Poláčková. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, silnice je kvůli nehodě uzavřená.

Nehoda se stala krátce před 16:00 u obce Patokryje na Mostecku, když osobní vůz přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním. Dva lidé z osobního auta byli na místě mrtví. Dalšího člověka, který jel podle Poláčkové také v tomto osobním autě, musel s těžkými zraněními přepravit vrtulník do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy