Vladislav Husák

23. 5. 2012 8:14
Vladislav Husák je bývalým policejním prezidentem, od 1. července nastoupí do čela ochranné služby, která hlídá politiky a další ústavní činitele.
Vladislav Husák
Vladislav Husák | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Vladislav Husák je bývalým policejním prezidentem, od 1. července nastoupí do čela ochranné služby, která hlídá politiky a další ústavní činitele.

U policie začal Husák pracovat v roce 1985. Poté, co vystudoval Policejní akademii v Praze, byl šéfem Obvodního ředitelství Praha 5.

V roce 2002 se stal náměstkem policejního prezidenta. A mezi roky 2005 až 2007 byl policejním prezidentem. V té době ho mimo jiné novináři přistihli, když jel z Prahy do Karlových Varů 190 kilometrů za hodinu.

Husák pak dobrovolně odevzdal řidičský průkaz a věnoval 10 tisíc korun na konto nadace Národ dětem. Po odchodu z prezidia nějakou dobu šéfoval cizinecké policii.

V roce 2011 se ale stal náměstkem policejního prezidenta Petra Lessyho. Pod kritiku se ale znovu dostal poté, co byl viděn v centru Prahy s lobbistou Tomášem Hrdličkou a dalšími pražskými politiky.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy