Tereza Fajksová

25. 11. 2012 14:18
Tereza Fajksová je česká modelka a Miss Earth 2012.
Tereza Fajksová
Tereza Fajksová | Foto: Jan Langer

Tereza Fajksová je česká modelka, Blesk Česká Miss Earth 2012 a Miss Earth 2012.

Fajksová se narodila v roce 1989 v Ivančicích. Vystudovala Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka v Brně, v současnosti navštěvuje soukromou Veřejnou správní akademii v Brně (obor Personální řízení). Tereza Fajksová hrála sportovně volejbal, byla členkou extraligového volejbalového týmu Královopolská Brno a je trojnásobnou juniorskou mistryní ČR ve volejbale.

V roce 2009 se přihlásila do soutěže krásy Miss České republiky, kde se dostala do finále, ale neumístila se. V roce 2010 se stala druhou vicemiss v mezinárodní soutěži krásy Miss Tourism Queen of the Year International 2010. O rok později se zúčastnila mezinárodní soutěže krásy Miss International 2011, kde se probojovala do Top 24 v soutěžní kategorii Miss Bikini. V roce 2012 se umístila na třetím místě v České Miss a získala titul Blesk Česká Miss Earth 2012.

Největšího úspěchu se jí podařilo dosáhnout na konci téhož roku, kdy se stala Miss Earth 2012. Mezinárodní soutěž se konala ve filipínské Manile.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy