Česká Miss 2012

14. 3. 2012 21:39
Česká Miss 2012 se konala 31. března. Vítězku v přímém televizním přenosu určili diváci. Ředitelkou souteže je Michaela Maláčová, Miss Československa 1991
Česká Miss 2012 Tereza Chlebovská.
Česká Miss 2012 Tereza Chlebovská. | Foto: Produkce

Česká Miss 2012 proběhla 31. března 2012 v přímém televizním přenosu. O vítězce rozhodli diváci hlasováním SMS zprávami a telefonicky.

Zárověň se finalistky utkaly o tituly Česká Miss World, o níž rozhoduje porota, a Česká Miss Earth, o které rozhodují v internetovém hlasování návštěvníci stránek generálního partnera soutěže.

Českou Miss se stala Tereza Chlebovská. Česká Miss World je titul, kterým připadl Lindě Bartošové. Za Českou Miss Earth byla vybrána Tereza Fajksová, která v mezinárodním kole dokonce vyhrála.

Finalistky se na tento ročník připravovaly na soustředění v Thajsku. Ředitelkou soutěže je Michaela Bakala (Michaela Maláčová), Miss Československa 1991.

Soutěž Česká Miss je od svého sloučení v roce 2010 s Miss České republiky jedinou národní soutěží krásy. Poprvé se konala v roce 2005.

Česká Miss 2012 finalistky

Marie Bartíková (22)

Linda Bartošová (18)

Michaela Dihlová (20)

Tereza Fajksová (22)

Veronika Hladíková (18)

Tereza Chlebovská (21)

Linda Kobosilová (22)

Veronika Kopřivová (20)

Kateřina Kubátová (20)

Ivana Loušová (20)

Nikola Petruželová (18)

Sandra Sofková (21)

Andrea Stieblingová (19)

Lenka Šindelářová (19)

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 4 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy