Česká Miss

Aktualizováno 25. 3. 2013 14:31
Národní soutěž krásy svobodných dívek, nástupkyně Miss České republiky. Ředitelkou soutěže byla Michaela Bakala (Maláčová), Miss Československa 1991. V srpnu 2014 práva prodala.
Česká Miss 2014.
Česká Miss 2014. | Foto: Česká Miss

Národní soutěž krásy svobodných dívek - Česká Miss - vznikla v roce 2005 jako konkurence původní soutěže Miss České republiky, která byla pořádána již od roku 1989 pod názvem Miss Československa a po vzniku federace jako Miss České a Slovenské republiky. O pět let později byla tato soutěž k České Miss připojena.

V srpnu 2014 prodala Michaela Maláčová firmu M Marketing spadající původně pod Luxury Brand Management, a to společnosti Czech Event Production. Prodej Maláčová zdůvodnila tím, že se firma Luxury Brand Management chce více soustředit na rozvoj obchodu s luxusním zbožím.

V roce 2014 byla Českou Miss zvolena Gabriela Franková. Českou Miss World se stala Tereza Skoumalová.

V roce 2013 proběhl slavnostní večer 23. března. Diváci vybrali za Českou Miss Gabrielu Kratochvílovou. Ta bude dál soutěžit na mezinárodní úrovni o korunku Miss Universe. S titulem Česká Miss World skončila Lucie Kovandová, titul Česká Miss Earth připadl Monice Leové.

Jak se rozhoduje o vítězce

Přípravy začínají již v listopadu regionálními castingy na Miss. V prosinci následuje veřejnosti nepřístupné semifinále, z kterého vzejde čtrnáct finalistek. Finále se koná na jaře či v předjaří následujícího roku.

O vítězkách nerozhoduje porota, nýbrž televizní diváci SMSkami a telefonáty. Kromě hlavní vítězky, České Miss, jsou voleny ještě Česká Miss World, jíž volí porota, a Česká Miss Earth, které posílají hlasy návštěvníci internetových stránek generálního partnera.

Ředitelkou soutěže je Michaela Bakala, dříve Maláčová, vítězka Miss Československa 1991. Jejím manželem je český dolarový miliardář Zdeněk Bakala.

Vítězky České Miss 2005 - 2013

2013 Gabriela Kratochvílová

2012 Tereza Chlebovská

2011 Jitka Nováčková

2010 Jitka Válková

2009 Iveta Lutovská

2008 Eliška Bučková

2007 Lucie Hadašová

2006 Renata Langmannová

2005 Kateřina Smejkalová

 

Právě se děje

před 54 minutami

Orbán: Fidesz jedná s konzervativci o vytvoření nové frakce v europarlamentu

Maďarská vládní strana Fidesz jedná s konzervativními politickými uskupeními včetně italské strany Liga Mattea Salviniho o vytvoření nové frakce v Evropském parlamentu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Viktora Orbána v maďarském rádiu.

Europoslanci Fideszu ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Učinili tak v reakci na skutečnost, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce. Jednalo se o vyústění několikaletého vnitřního sporu největší europoslanecké skupiny, zda má v jejích řadách místo strana, která podle mnohých vzdaluje Maďarsko evropským hodnotám.

Orbán v pátek bez bližších podrobností sdělil, že vede rozhovory s politickými spojenci v Polsku a také v Itálii, kde jedná s exministrem vnitra Salvinim a předsedkyní krajně pravicové opoziční strany Bratři Itálie Giorgiou Meloniovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy