Česká Miss

Aktualizováno 25. 3. 2013 14:31
Národní soutěž krásy svobodných dívek, nástupkyně Miss České republiky. Ředitelkou soutěže byla Michaela Bakala (Maláčová), Miss Československa 1991. V srpnu 2014 práva prodala.
Česká Miss 2014.
Česká Miss 2014. | Foto: Česká Miss

Národní soutěž krásy svobodných dívek - Česká Miss - vznikla v roce 2005 jako konkurence původní soutěže Miss České republiky, která byla pořádána již od roku 1989 pod názvem Miss Československa a po vzniku federace jako Miss České a Slovenské republiky. O pět let později byla tato soutěž k České Miss připojena.

V srpnu 2014 prodala Michaela Maláčová firmu M Marketing spadající původně pod Luxury Brand Management, a to společnosti Czech Event Production. Prodej Maláčová zdůvodnila tím, že se firma Luxury Brand Management chce více soustředit na rozvoj obchodu s luxusním zbožím.

V roce 2014 byla Českou Miss zvolena Gabriela Franková. Českou Miss World se stala Tereza Skoumalová.

V roce 2013 proběhl slavnostní večer 23. března. Diváci vybrali za Českou Miss Gabrielu Kratochvílovou. Ta bude dál soutěžit na mezinárodní úrovni o korunku Miss Universe. S titulem Česká Miss World skončila Lucie Kovandová, titul Česká Miss Earth připadl Monice Leové.

Jak se rozhoduje o vítězce

Přípravy začínají již v listopadu regionálními castingy na Miss. V prosinci následuje veřejnosti nepřístupné semifinále, z kterého vzejde čtrnáct finalistek. Finále se koná na jaře či v předjaří následujícího roku.

O vítězkách nerozhoduje porota, nýbrž televizní diváci SMSkami a telefonáty. Kromě hlavní vítězky, České Miss, jsou voleny ještě Česká Miss World, jíž volí porota, a Česká Miss Earth, které posílají hlasy návštěvníci internetových stránek generálního partnera.

Ředitelkou soutěže je Michaela Bakala, dříve Maláčová, vítězka Miss Československa 1991. Jejím manželem je český dolarový miliardář Zdeněk Bakala.

Vítězky České Miss 2005 - 2013

2013 Gabriela Kratochvílová

2012 Tereza Chlebovská

2011 Jitka Nováčková

2010 Jitka Válková

2009 Iveta Lutovská

2008 Eliška Bučková

2007 Lucie Hadašová

2006 Renata Langmannová

2005 Kateřina Smejkalová

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 5 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy