Česká Miss

Aktualizováno 25. 3. 2013 14:31
Národní soutěž krásy svobodných dívek, nástupkyně Miss České republiky. Ředitelkou soutěže byla Michaela Bakala (Maláčová), Miss Československa 1991. V srpnu 2014 práva prodala.
Česká Miss 2014.
Česká Miss 2014. | Foto: Česká Miss

Národní soutěž krásy svobodných dívek - Česká Miss - vznikla v roce 2005 jako konkurence původní soutěže Miss České republiky, která byla pořádána již od roku 1989 pod názvem Miss Československa a po vzniku federace jako Miss České a Slovenské republiky. O pět let později byla tato soutěž k České Miss připojena.

V srpnu 2014 prodala Michaela Maláčová firmu M Marketing spadající původně pod Luxury Brand Management, a to společnosti Czech Event Production. Prodej Maláčová zdůvodnila tím, že se firma Luxury Brand Management chce více soustředit na rozvoj obchodu s luxusním zbožím.

V roce 2014 byla Českou Miss zvolena Gabriela Franková. Českou Miss World se stala Tereza Skoumalová.

V roce 2013 proběhl slavnostní večer 23. března. Diváci vybrali za Českou Miss Gabrielu Kratochvílovou. Ta bude dál soutěžit na mezinárodní úrovni o korunku Miss Universe. S titulem Česká Miss World skončila Lucie Kovandová, titul Česká Miss Earth připadl Monice Leové.

Jak se rozhoduje o vítězce

Přípravy začínají již v listopadu regionálními castingy na Miss. V prosinci následuje veřejnosti nepřístupné semifinále, z kterého vzejde čtrnáct finalistek. Finále se koná na jaře či v předjaří následujícího roku.

O vítězkách nerozhoduje porota, nýbrž televizní diváci SMSkami a telefonáty. Kromě hlavní vítězky, České Miss, jsou voleny ještě Česká Miss World, jíž volí porota, a Česká Miss Earth, které posílají hlasy návštěvníci internetových stránek generálního partnera.

Ředitelkou soutěže je Michaela Bakala, dříve Maláčová, vítězka Miss Československa 1991. Jejím manželem je český dolarový miliardář Zdeněk Bakala.

Vítězky České Miss 2005 - 2013

2013 Gabriela Kratochvílová

2012 Tereza Chlebovská

2011 Jitka Nováčková

2010 Jitka Válková

2009 Iveta Lutovská

2008 Eliška Bučková

2007 Lucie Hadašová

2006 Renata Langmannová

2005 Kateřina Smejkalová

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy