Investice do nemovitosti

18. 5. 2012 14:01
Je investice do nemovitosti výhodná?
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Wikimedia

Pokud máte peníze navíc a chcete, aby se vám zhodnotily a neležely jen tak na účtu, můžete je investovat. Ceny nemovitostí i přes určité výkyvy rostou. Nákupem nemovitosti tedy můžete dobře zhodnotit své úspory. Není to ale tak jednoduché. Předmět svých investic musíte pečlivě vybírat, aby se vám vaše úsilí vyplatilo. Když koupíte levně byt v dobrém stavu v dobré lokalitě a budete ho pronajímat, můžete na tom opravdu vydělat. To je ideální případ. Existuje ale několik věcí, na které byste se měli zaměřit, než investici uskutečníte.

Zkoušejte a zvažujte

Je dobré věnovat výběru nemovitosti dost času a vybírat pečlivě. Budete mít jistotu, že jste zvážili hodně nabídek a možností a nakonec vybrali tu nejlepší. Zvažujte, jestli se vám nákup určité nemovitosti do budoucna vyplatí. Zkuste i internetovou dražbu nemovitostí, možná tam narazíte na zajímavé tipy za dobré ceny. Nedá se počítat s tím, že nemovitost, která bude dobrou investicí, najdete hned. Nebude to tak jednoduché – takovou nemovitost chce totiž každý. Je potřeba trocha trpělivosti a odhodlanosti.

Je nemovitost v dobrém stavu?

Když kupujete nemovitost, měli byste se zaměřit na několik věcí. Důležité je zjistit, v jakém stavu se nachází a zda do ní nebudete muset vložit další peníze, se kterými jste už nepočítali. Když například kupujete byt či dům, zjišťujte, v jakém je stavu – jak vypadá podlaha a zda ji nebudete muset opravit či vyměnit. Jestli nebude potřeba vyměnit okna, rekonstruovat koupelnu a podobně. Je dům zateplen? Pokud ano, budou náklady na vytápění nižší, což je výhodné.

Pozemek a lokalita

Důležitá je i lokalita, kde se nemovitost, do které chcete investovat, nachází. Je ve velkém městě nebo v jeho blízkosti? Pak by se vám nákup této nemovitosti mohl vyplatit. Je naopak v lokalitě, která je špatně dostupná a daleko od velkých měst? Pak se nemusí jednat o příliš výhodnou investici. A co pozemek u domu? Je velký a se zarovnaným povrchem? To je rozhodně lepší než menší hrbolatý pozemek, na němž jsou ještě navíc vysázené různé již vzrostlé dřeviny, které by v budoucnu mohly překážet.

Někdy pomůže odborník

Rozhodně byste od toho, kdo nemovitost prodává, měli získat co nejvíce informací. Ptejte se na všechno, každý faktor může výhodnost vaší případné investice ovlivnit. Zjistěte, zda nemovitost není na prodej právě proto, že se její vlastnění nevyplatí. Pokud se v nemovitostech nevyznáte a bojíte se, že na první pohled nepoznáte, zda jde o výhodnou investici, vezměte si raději na pomoc odborníky. Je lepší zaplatit si za odborné služby, díky kterým získáte spoustu důležitých informací, než abyste měli nemovitost, jejíž vlastnění se vůbec nevyplatí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy