Tomáš Čupr

6. 12. 2011 15:41
Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu, zvítězil v roce 2011 v soutěži Křišťálová lupa.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Kouzelná almara

Zakladatel slevového portálu Slevomat.cz. Vycházel při jeho tvorbě ze zahraničních vzorů typu Groupon, ale dokázal ho během let 2010 a 2011 v českém prostředí zakořenit a uspět. Souběžně vznikly i další konkurenční projekty, ale Slevomat si udržel výsadní postavení. Tomáš Čupr je dále spolumajitelem firmy zaměřené na internetový prodej automobilů a podílí se i na dalších internetových projektech. Ve výroční soutěži Křišťálová lupa 2011 obdržel ocenění Osobnost českého internetu. V letech 2005 - 2010 pobýval ve Velké Británii, kde začal s podnikáním online, v činnosti pokračoval i po návratu do Čech.

Slevomat.cz přinesl do českého prostředí fenomén hromadných slev, přes které mohou obchodníci propagovat své výrobky nebo služby tím, že poskytnou jednorázovou slevu. Ve firmě Tomáš Čupr zůstává ve vedení, oficiální stránky uvádějí jeho zařazení do oblasti marketingu a strategie.

Mezi členy odborné poroty Křišťálové lupy, hlasující pro Tomáše Čupra, patří František Grunt, Alexander Doktor, Jan Nehasil, Ondřej Fryc, Petr Šnajdr a David Grudl. Čuprovou konkurencí byli Josef Šlerka, Milan Fridrich, Daniel Dočekal a Jakub Havrlant.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy