Tomáš Čupr

6. 12. 2011 15:41
Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu, zvítězil v roce 2011 v soutěži Křišťálová lupa.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Kouzelná almara

Zakladatel slevového portálu Slevomat.cz. Vycházel při jeho tvorbě ze zahraničních vzorů typu Groupon, ale dokázal ho během let 2010 a 2011 v českém prostředí zakořenit a uspět. Souběžně vznikly i další konkurenční projekty, ale Slevomat si udržel výsadní postavení. Tomáš Čupr je dále spolumajitelem firmy zaměřené na internetový prodej automobilů a podílí se i na dalších internetových projektech. Ve výroční soutěži Křišťálová lupa 2011 obdržel ocenění Osobnost českého internetu. V letech 2005 - 2010 pobýval ve Velké Británii, kde začal s podnikáním online, v činnosti pokračoval i po návratu do Čech.

Slevomat.cz přinesl do českého prostředí fenomén hromadných slev, přes které mohou obchodníci propagovat své výrobky nebo služby tím, že poskytnou jednorázovou slevu. Ve firmě Tomáš Čupr zůstává ve vedení, oficiální stránky uvádějí jeho zařazení do oblasti marketingu a strategie.

Mezi členy odborné poroty Křišťálové lupy, hlasující pro Tomáše Čupra, patří František Grunt, Alexander Doktor, Jan Nehasil, Ondřej Fryc, Petr Šnajdr a David Grudl. Čuprovou konkurencí byli Josef Šlerka, Milan Fridrich, Daniel Dočekal a Jakub Havrlant.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy