Samsung Galaxy S2

5. 10. 2011 14:17
Smartphone Samsung Galaxy S2 je vlajkovou lodí společnosti. Díky svému výkonu, štíhlosti, vybavenosti a designu se mu daří porážet dosavadního lídra, přístroj iPhone od Apple.
Samsung Galaxy S2.
Samsung Galaxy S2. | Foto: SAMSUNG.COM

Smartphone Samsung Galaxy S2 je vlajkovou lodí jihokorejské společnosti. Díky svému výkonu, štíhlému tělu (8,49 mm), vybavení a designu se mu daří porážet dosavadního lídra, přístroj iPhone od Apple.

O rychlý chod telefonu Samsung Galaxy S2 se stará operační systém Android 2.3 a výkonná hardwarová výbava - dvoujádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz, operační pamětí 1 GB. Za zmínku určitě stojí ještě 8 MPx fotoaparát, umožňující nahrávat video ve Full HD kvalitě nebo nové rozhraní Bluetooth 3.0.

Podobně jako u dalších smartphones nelze ani u Samsung Galaxy S2, vybaveném baterií o výkonu 1650 mAh, čekat více než dvoudenní výdrž - při častějším používání je potřeba počítat s každodenním nabíjením. Některé zdroje též upozorňují na přehřívání telefonu, který je po určité době až nepříjemné držet v ruce.

Telefon disponuje novým 4,3 palcovým SUPER AMOLED Plus displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů. Díky tomu má lepší čitelností i za zhoršených světelných podmínek, snížené energetické nároky a tenčí design.

 

Právě se děje

Další zprávy