reklama
 
 

Samsung Galaxy S4

26. 3. 2013 13:41
Samsung pokračuje ve vývoji své vlajkové řady smartphonů s Galaxy S4. Pět palců úhlopříčky Full HD displeje, čtyřjádrový procesor s 1,9 GHz a fotoaparát s 13 MPx.

Model smartphonu produkovaný jihokorejskou společností Samsung byl představen v březnu 2013. Je zástupcem vlajkové modelové řady chytrých telefonů, které tato společnost vyrábí, a je tak i konkurentem velkých značek jako iPhone od Applu.

Samsung Galaxy S4 šel do prodeje koncem dubna 2013. Předcházející model Samsung Galaxy S3 se dostal do prodeje v květnu 2012.

Jako softwarový základ používá operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean, Samsung pak přidává své grafické rozhraní TouchWiz "Nature UX". Procesor se liší v závislosti na místě prodeje. Pro americký trh a další vybrané je připraven čip Exynos 5, který zahrnuje dokonce osm jader s frekvencí 1,6 GHz. Ostatní typy však poběží na čtyřjádrovém CPU s frekvencí 1,9 GHz.

Displej tohoto smartphonu Samsung má pět palců s podporou plného vysokého rozlišení (1920x1080). Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 13 MPx.

Předností telefonu je několik nových funkcí s pomocí přední kamery. Patří mezi ně částečné bezdotykové ovládání, kdy je možné vybrané prvky ovládat pouze gesty před telefonem. V jiných případech telefon reaguje na kontakt se zrakem. Pokud uživatel odvrátí zrak od přehrávaného videa, to se samostatně pozastaví a při dalším kontaktu se zrakem se spustí. Podobně lze posunovat stránky dolů a nahoru.

Smartphone Galaxy S4 byl vybaven lepší baterií s 2600 mAh především kvůli dostatečné podpoře energeticky náročnějších součástek.

26. 3. 2013 13:41

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama