Samsung Galaxy S4

26. 3. 2013 13:41
Samsung pokračuje ve vývoji své vlajkové řady smartphonů s Galaxy S4. Pět palců úhlopříčky Full HD displeje, čtyřjádrový procesor s 1,9 GHz a fotoaparát s 13 MPx.
Samsung Galaxy S4.
Samsung Galaxy S4. | Foto: Reuters

Model smartphonu produkovaný jihokorejskou společností Samsung byl představen v březnu 2013. Je zástupcem vlajkové modelové řady chytrých telefonů, které tato společnost vyrábí, a je tak i konkurentem velkých značek jako iPhone od Applu.

Samsung Galaxy S4 šel do prodeje koncem dubna 2013. Předcházející model Samsung Galaxy S3 se dostal do prodeje v květnu 2012.

Jako softwarový základ používá operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean, Samsung pak přidává své grafické rozhraní TouchWiz "Nature UX". Procesor se liší v závislosti na místě prodeje. Pro americký trh a další vybrané je připraven čip Exynos 5, který zahrnuje dokonce osm jader s frekvencí 1,6 GHz. Ostatní typy však poběží na čtyřjádrovém CPU s frekvencí 1,9 GHz.

Displej tohoto smartphonu Samsung má pět palců s podporou plného vysokého rozlišení (1920x1080). Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 13 MPx.

Předností telefonu je několik nových funkcí s pomocí přední kamery. Patří mezi ně částečné bezdotykové ovládání, kdy je možné vybrané prvky ovládat pouze gesty před telefonem. V jiných případech telefon reaguje na kontakt se zrakem. Pokud uživatel odvrátí zrak od přehrávaného videa, to se samostatně pozastaví a při dalším kontaktu se zrakem se spustí. Podobně lze posunovat stránky dolů a nahoru.

Smartphone Galaxy S4 byl vybaven lepší baterií s 2600 mAh především kvůli dostatečné podpoře energeticky náročnějších součástek.

 

Právě se děje

před 27 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy