Zvláštní fotografická služba dostupná přes kartografické produkty Googlu - Google Maps a Google Earth. Umožňuje ve vybraných lokalitách zobrazit panoramatický pohled v okolí ulice. Obraz disponuje 360° rozhledem horizontálně a 290° vertikálně. Snímky Google pořizuje pomocí kamery umístěné ve speciálním automobilu, který se většinou bez předchozího upozornění pohybuje po silnicích a jiných automobilových komunikacích. Ve výjimečných případech zaskočí speciální tříkolka, velmi vzácně pak sněžný skútr. Fotoaparát v pravidelných intervalech po cca 10 metrech pořizuje snímky, takže při zapnutí služby Street View může uživatel přímo procházet ulicemi. Přítomnost služby se zobrazí, když na mapě uživatel chytí žlutého panáčka myší, přejede s ním nad plochu a ulice se modře zbarví.
Jako první začal Google se službou v Americe, hlavních či větších městech. Služba byla spuštěna 25. května 2007. Postupně zavítal i na jiné kontinenty, nyní zahrnuje šest kontinentů včetně Antarktidy. Z Afriky si tímto způsobem můžete zobrazit pouze vybraná města Jižní Afriky. V menších zemích Evropy se zaměřuje na ojedinělá města, případně významná centra turistického ruchu či světové památkové úrovně. Když je vybráno nějaké město k fotografickému archivování, je pak dostupná většina ulic a uliček daného místa.
Technologické vybavení
Na každém kontinentu využívá Google různé typy automobilů. Většinou se však výška, ze které jsou fotky pořízeny, pohybuje okolo dvou a půl metru. Na území Spojených států amerických využívá služeb aut Chevrolet Cobalt, Saturn Astra a Toyota Prius, v Mexiku Pontiac G5. Evropská města křižuje Opel Astra. V Japonsku používá opět Toyotu Prius a v Austrálii a na Novém Zélandu se s fotoaparátem Googlu projíždí Holden Astra. Každý vůz sebou veze patnáct objektivů, GPS jednotky pro udání pozice a tři měřicí přístroje vzdálenosti laserového typu. Zároveň auta sledují přítomnost signálů sítí Wi-Fi, 3G a GSM.
Přírůstky za rok 2011
Česká republika přibyla na seznam zaznamenaných zemí roku 2009. V roce 2011 narostl list o dalších pět míst. Drobný ostrov Jersey u severní francouzské hranice a ostrov Man ve Velké Británii, Národní muzeum v Iráku, Treťjakovská galerie a Ermitáž v Rusku a Monako. O tom, že se Google nebojí výzev, svědčí záměr nafotit z lodě povodí Amazonky.
Ochrana osobnosti
Google Street View se od začátku potýká v různých zemích s problémy ohledně ochrany osobnosti. Během focení totiž bez souhlasu pořizuje fotografie lidí na ulici, což mnozí považují za porušení ochrany. Na fotkách, které po pořízení prochází zpracováním, se tak obličeje lidí rozmazávají, stejně tak registrační značky automobilů. Na další ojedinělé případy si mohou lidé stěžovat. Požádat mohou o vymazání dalších objektů přímo souvisejících s nimi nebo s rodinou.