Angry Birds

16. 9. 2011 15:41
Angry birds hrají už miliony lidí v chytrých telefonech.
Angry Birds.
Angry Birds. | Foto: Aktuálně.cz

Angry birds je hra, která ovládla svět. Miliony majitelů chytrých telefonů, tabletů i počítače už zná princip Angry birds. Naštvaní ptáci, kteří byli okradení a přisli o svá vejce, se mstí zlodějům, kterými jsou zelená prasata. Možná se výrobci u hry inspirovali epidemií prasečí chřipky, která v době vývoje zrovna propukala. Možná právě proto se hra stala hitem a vidělala finské společnosti Rovio obrovské peníze.

Společnost Rovio

Je téměř neuvěřitelné, co dokázali vybudovat tři studenti. V roce 2003 založili společnost Relude, která se později přejmenovala na Rovio. Tito mladíci během několika let začali vytvářet mnoho her, ale až v roce 2009 se jim podařilo spustit hru Angry Birds pro operační systémy iOS firmy Apple. Nyní je možné hrát i na systému Android a Symbian. Tím se spustila lavina stahování a už po roce si mohli tito aktéři popřát k více než 100 miliónům stažení.

Ptáci versus prasata

Angry birds v základní verzi mají na šest kapitol, kdy hráč začíná s jedním druhém opeřence. Během hry, se snaha o získání vajec mění spíše v jednu velkou pomstu a nenávist vůči zeleným prasatům. V průběhu kol hráč získává jiné druhy ptáků, jako například modrého, který je schopen se rozletět na tři malé nebo bílého, který má ve své moci vyslat velkou bombu. Ale co by to bylo za prasata, kdyby neměla v průběhu kol nějaké upgrady. Hráč se může setkat s kovbojským prasetem, zelenáčem v helmě a na konci se vždy objeví samotný "boss" a ten má na hlavě dokonce zlatou korunu.

Fenomén nekončí

Neexistuje už mnoho lidí, kteří by hru neměli, nebo o ní přinejmenším nevěděli. Mezi prvními majiteli byli tzv. iPhonáři, ale dnes už ji mají ve svých mobilech i majitelé jiných smartphonů. Společnost uvádí šílené číslo, které je bezpochyby pravdivé, kde tvrdí, že 200 miliónů minut denně tráví lidé tím, že hrají právě jejich gamesku.
Pro milovníky svátků jsou k dispozici Angry Birds Seasons, kde si můžete zahrát v prostředí Halloweenu nebo svátku zamilovaných. A aby toho na takový fenomén nebylo málo, stačí vám k vyzkoušení i počítač a nebo si můžete na internetu objednat plyšáky či jiné reklamní předměty. Poslední zpráva, která se šíří po internetu je taková, že se výrobci snaží dopravit své Angry Birds i na televizní obrazovky. Společnost Rovio ještě určitě neřekla své poslední slovo a bude velmi zajímavé, kam že se Angry Birds vydají v dalším příběhu.

Epizody

Společně s filmem Rio byla také vytvořena epizoda Angry Birds Rio,
Angry birds seasons: halloween, Vánoce, valentýnská, Den svatého Patrika, velikonoční, Letní piknik
Původní hra: Poached Eggs, Migthy Hoax, Danger Above, The Big Setup, Hang´em High, Mine and Dine

 

Právě se děje

před 45 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 1 hodinou

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy