Angry Birds

16. 9. 2011 15:41
Angry birds hrají už miliony lidí v chytrých telefonech.
Angry Birds.
Angry Birds. | Foto: Aktuálně.cz

Angry birds je hra, která ovládla svět. Miliony majitelů chytrých telefonů, tabletů i počítače už zná princip Angry birds. Naštvaní ptáci, kteří byli okradení a přisli o svá vejce, se mstí zlodějům, kterými jsou zelená prasata. Možná se výrobci u hry inspirovali epidemií prasečí chřipky, která v době vývoje zrovna propukala. Možná právě proto se hra stala hitem a vidělala finské společnosti Rovio obrovské peníze.

Společnost Rovio

Je téměř neuvěřitelné, co dokázali vybudovat tři studenti. V roce 2003 založili společnost Relude, která se později přejmenovala na Rovio. Tito mladíci během několika let začali vytvářet mnoho her, ale až v roce 2009 se jim podařilo spustit hru Angry Birds pro operační systémy iOS firmy Apple. Nyní je možné hrát i na systému Android a Symbian. Tím se spustila lavina stahování a už po roce si mohli tito aktéři popřát k více než 100 miliónům stažení.

Ptáci versus prasata

Angry birds v základní verzi mají na šest kapitol, kdy hráč začíná s jedním druhém opeřence. Během hry, se snaha o získání vajec mění spíše v jednu velkou pomstu a nenávist vůči zeleným prasatům. V průběhu kol hráč získává jiné druhy ptáků, jako například modrého, který je schopen se rozletět na tři malé nebo bílého, který má ve své moci vyslat velkou bombu. Ale co by to bylo za prasata, kdyby neměla v průběhu kol nějaké upgrady. Hráč se může setkat s kovbojským prasetem, zelenáčem v helmě a na konci se vždy objeví samotný "boss" a ten má na hlavě dokonce zlatou korunu.

Fenomén nekončí

Neexistuje už mnoho lidí, kteří by hru neměli, nebo o ní přinejmenším nevěděli. Mezi prvními majiteli byli tzv. iPhonáři, ale dnes už ji mají ve svých mobilech i majitelé jiných smartphonů. Společnost uvádí šílené číslo, které je bezpochyby pravdivé, kde tvrdí, že 200 miliónů minut denně tráví lidé tím, že hrají právě jejich gamesku.
Pro milovníky svátků jsou k dispozici Angry Birds Seasons, kde si můžete zahrát v prostředí Halloweenu nebo svátku zamilovaných. A aby toho na takový fenomén nebylo málo, stačí vám k vyzkoušení i počítač a nebo si můžete na internetu objednat plyšáky či jiné reklamní předměty. Poslední zpráva, která se šíří po internetu je taková, že se výrobci snaží dopravit své Angry Birds i na televizní obrazovky. Společnost Rovio ještě určitě neřekla své poslední slovo a bude velmi zajímavé, kam že se Angry Birds vydají v dalším příběhu.

Epizody

Společně s filmem Rio byla také vytvořena epizoda Angry Birds Rio,
Angry birds seasons: halloween, Vánoce, valentýnská, Den svatého Patrika, velikonoční, Letní piknik
Původní hra: Poached Eggs, Migthy Hoax, Danger Above, The Big Setup, Hang´em High, Mine and Dine

 

Právě se děje

před 37 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy