Marek Hamšík (Slovensko)

Aktualizováno 23. 2. 2012 20:53
Marek Hamšík je slovenský fotbalista hrající v klubu SSC Neapol.
Marek Hamšík
Marek Hamšík | Foto: Reuters

Rodák z Banské Bystrice Marek Hamšík se narodil 27. července 1987. Během své kariéry ve vrcholovém fotbale prošel přes Duklu Bánskou Bystrici, Slovan Bratislava, Brescii a SSC Neapol. Kontrakt v Neapoli má do roku 2015, opakovaně se však objevují náznaky, že o něj má zájem Chelsea a Manchester United. Je považován ze nejlepšího slovenského fotbalistu současnosti, dvakrát byl vyhlášen fotbalistou roku (2009, 2010). V roce 2008 Hamšík získal titul nejtalentovanějšího hráče Serie A, o tři roky později byl členem ideální jedenáctky soutěže.

Fotbalovým vzorem tohoto útočného záložníka je Pavel Nedvěd. V národním týmu debutoval 7. února 2007, když mu ještě nebylo ani dvacet let, postupně se však vypracoval do role kapitána. V únoru 2012 má na svém kontě 51 zápasů a 8 vstřelených branek, jeho největším dosavadním úspěchem je start na mistrovství světa 2010.

Více o Slovensku ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy