John Terry (Anglie)

Aktualizováno 1. 3. 2012 1:49
John Terry se narodil v Londýně a je kapitánem v klubu Chelsea FC. Hraje zde již od roku 1998.
John Terry.
John Terry. | Foto: Reuters

John Terry se narodil v roce 1981 v Londýně. S FC Chelsea získal v Premiere League v sezóně 2009/2010 titul, svůj třetí. Působí na místě stopera a v týmu "Blues" plní funkci kapitána. Tuto roli zastával i u národního týmu Anglie až do chvíle, kdy se provalily jeho sexuální skandály. Italský kouč reprezentace Albionu Fabio Capello předal kvůli aféře tuto funkci Riu Ferdinandovi, další aféra Johna Terryho jej však nakonec stála funkci v roci 2012, kdy se obránce Chelsea zastal po jeho dalším skandálu. V reprezentaci Anglie nastoupil Terry k začátku února 2012 k 72 utkáním, v nichž vstřelil šest branek.

Více o Anglii ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy