Mimořádná zpráva

Stanislav Mackovík - poslanec za KSČM v Libereckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:53
Stanislav Mackovík byl v roce 2012 kandidátem na hejtmana Libereckého kraje. V roce 2013 získal poslanecký mandát jako lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Stanislav Mackovík byl v říjnu 2013 zvolen poslancem za KSČM. Byl lídrem kandidátky KSČM v Libereckém kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny.

Krajské volby 2012

O rok dřív byl lídrem kandidátní listiny KSČM pro krajské volby 2012 a současně také kandidátem na hejtmana Libereckého kraje. Ve volbách, které proběhly 12. a 13. října, získal 4136 preferenčních hlasů a s KSČM se umístili na druhé pozici v Libereckém kraji.

V současné době pracuje jako ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Před několika lety působil v krajském zastupitelstvu, ale kvůli pozici ředitele záchranky byl nucen odstoupit. V letech 2002-2010 byl zastupitelem v Pertolticích pod Ralskem.

Je rozvedený, má jedno dítě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy