Stanislav Mackovík - poslanec za KSČM v Libereckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:53
Stanislav Mackovík byl v roce 2012 kandidátem na hejtmana Libereckého kraje. V roce 2013 získal poslanecký mandát jako lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Stanislav Mackovík byl v říjnu 2013 zvolen poslancem za KSČM. Byl lídrem kandidátky KSČM v Libereckém kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny.

Krajské volby 2012

O rok dřív byl lídrem kandidátní listiny KSČM pro krajské volby 2012 a současně také kandidátem na hejtmana Libereckého kraje. Ve volbách, které proběhly 12. a 13. října, získal 4136 preferenčních hlasů a s KSČM se umístili na druhé pozici v Libereckém kraji.

V současné době pracuje jako ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Před několika lety působil v krajském zastupitelstvu, ale kvůli pozici ředitele záchranky byl nucen odstoupit. V letech 2002-2010 byl zastupitelem v Pertolticích pod Ralskem.

Je rozvedený, má jedno dítě.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy