Stanislav Mackovík - poslanec za KSČM v Libereckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:53
Stanislav Mackovík byl v roce 2012 kandidátem na hejtmana Libereckého kraje. V roce 2013 získal poslanecký mandát jako lídr kandidátky do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Stanislav Mackovík byl v říjnu 2013 zvolen poslancem za KSČM. Byl lídrem kandidátky KSČM v Libereckém kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny.

Krajské volby 2012

O rok dřív byl lídrem kandidátní listiny KSČM pro krajské volby 2012 a současně také kandidátem na hejtmana Libereckého kraje. Ve volbách, které proběhly 12. a 13. října, získal 4136 preferenčních hlasů a s KSČM se umístili na druhé pozici v Libereckém kraji.

V současné době pracuje jako ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Před několika lety působil v krajském zastupitelstvu, ale kvůli pozici ředitele záchranky byl nucen odstoupit. V letech 2002-2010 byl zastupitelem v Pertolticích pod Ralskem.

Je rozvedený, má jedno dítě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy