Radim Uzel

Aktualizováno 15. 10. 2012 18:02
Český sexuolog Radim Uzel se stal kandidátem na senátora ve volebním obvodu Břeclav.
Radim Uzel
Radim Uzel | Foto: Korzo

Český sexuolog Radim Uzel byl kandidátem na senátora ve volebním obvodu Břeclav pro Senátní volby 2012, jejichž první kolo proběhlo 12. a 13. října.

Do boje o senátorské křeslo ho vyslala Strana práv občanů Zemanovci. Radim uzel skončil na 8. místě s 4.68 procenty hlasů a tudíž do druhého kola voleb nepostupuje.

Po roce 1989 stál u zrodu strany Nezávislá erotická iniciativa, za kterou byl členem Zastupitelstva hl. m. Prahy. Již několikrát neúspěšně kandidoval do Senátu. Poprvé v roce 1996 za Stranu zelených v Ostravě, poté v roce 2000 v obvodu Praha 12 za ČSNS a také v roce 2004 v Mělníku za stranu Sebeobrana voličů.

Uzel vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pracoval na gynekologicko-porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí, později byl přijat jako vědecký pracovník na II. ženskou kliniku v Brně. Studoval v Sexuologickém ústavu v Praze.

Je ženatý, má jednu dceru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy