Petr Vícha

11. 9. 2012 17:55
Petr Vícha je členem ČSSD a senátorem za volební obvod Karviná.
Petr Vícha
Petr Vícha | Foto: Ondřej Besperát

Petr Vícha je členem ČSSD a senátorem za volební obvod Karviná. Ve volbách, které se konaly na podzim roku 2012, se mu podařilo funkci obhájit. V prvním kole voleb získal 41.18 % hlasů a postoupil do kola druhého, ve kterém bojoval o senátorské křeslo s kandidátkou KSČM Miladou Halíkovou. Vícha zvítězil se ziskem 59.7 % hlasů.

Vícha po gymnáziu vystudoval Vysokou školu báňskou, obor strojírenská technologie. Po ukončení vysokoškolského studia a základní vojenské službě pracoval v podniku Železárny a drátovny Bohumín jako mistr montoven kotlů. V roce 1991 nastoupil na místo vedoucího finančního odboru Městského úřadu Bohumín.

V roce 1994 byl zvolen v komunálních volbách do městského zastupitelstva v Bohumíně a stal se starostou města. Tuto funkci vykonáva dosud. Byl již pětkrát zvolen, naposledy v roce 2010. V roce 2006 uspěl ve volbách do Senátu a stal se senátorem ve volebním obvodu Karviná. Je také předsedou senátorského klubu ČSSD.

Členem sociální demokracie je od roku 1995.

Petr Vícha má dvě děti – Alžbětu a Šimona.

 

Právě se děje

před 14 minutami

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy