Miroslav Novák

Aktualizováno 15. 10. 2012 17:09
Miroslav Novák je hejtmanem ČSSD v Moravskoslezském kraji.
Miroslav Novák
Miroslav Novák | Foto: Ludvík Hradilek

Miroslav Novák získal v krajských volbách 2012 v Moravskoslezském kraji absolutní vítězství. Dostal 6259 preferenčních hlasů, a potvrdil tak vítězství ČSSD v tomto kraji. Volby proběhly 12. a 13. října. Miroslav Novák se stal hejtmanem kraje.

Než se stal hejtmanem, tak vykonával funkci náměstka hejtmana pro dopravu, životní prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje.

Miroslav Novák patří mezi zakládající členy sociální demokracie v Ostravě. Od roku 1992 je pravidelným členem Městského výkonného výboru v Ostravě. Od roku 2006 do letošního roku byl předsedou ostravské sociální demokracie. V roce 2002 byl zvolen starostou Ostravy-Poruby. Od roku 2004 byl také členem Zastupitelstva Moravskoslezského kraje, kde působil jako předseda kontrolního výboru.

Je ženatý, má tři děti.

 

Právě se děje

před 26 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Rovinatou 5. etapu Gira vyhrál ve spurtu Ewan, Landa po pádu odstoupil

Rovinatou 5. etapu Gira d'Italia vyhrál v hromadném spurtu australský cyklista Caleb Ewan. V závěrečných kilometrech měli v pelotonu těžké pády adepti na přední celkové umístění Pavel Sivakov z Ruska, vítěz úterní etapy Joe Dombrowski z USA a především Španěl Mikel Landa, jenž musel ze závodu odstoupit.

Elitní spurtér Ewan si připsal po 175 kilometrech z Modeny do Cattolicy jubilejní desátou výhru nad Grand Tours. Člen týmu Lotto Soudal za sebou nechal italské rychlíky Giacoma Nizzola, Eliu Vivianiho a bývalého mistra světa Petera Sagana ze Slovenska.

Český cyklista Jan Hirt měl na 124. místě stejný čas jako vítěz a celkově se posunul na 39. pozici.

Další zprávy