Miloslav Vlček

Aktualizováno 16. 10. 2012 14:24
Miloslav Vlček se stal členem ČSSD a byl kandidátem na senátora ve volebním obvodu Šumperk.
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček | Foto: Petr Protivánek

Miloslav Vlček postoupil do druhého kola senátních voleb 2012 se ziskem 22.71 % hlasů. Vítězem voleb se však stal kandidát KDU-ČSL Zdeněk Brož. Vlček ve druhém kole získal 44.47 % hlasů.

Miloslav Vlček je členem ČSSD a kandidátem na senátora ve volebním obvodu Šumperk. Pokud by v podzimních volbách do Senátu uspěl, nahradil by nynějšího senátora bývalého křesťanského demokrata Adolfa Jílka, který nekandidoval.

Vlček byl v roce 2006 zvolen poslancem a stal se předsedou Poslanecké sněmovny parlamentu ČR. Na tuto funkci i poslanecký mandát rezignoval v dubnu 2010.

V roce 1993 vstoupil do ČSSD. Od roku 1994 zasedá v zastupitelstvu města Konice.

Je podruhé ženatý, má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy