Miloslav Vlček

Aktualizováno 16. 10. 2012 14:24
Miloslav Vlček se stal členem ČSSD a byl kandidátem na senátora ve volebním obvodu Šumperk.
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček | Foto: Petr Protivánek

Miloslav Vlček postoupil do druhého kola senátních voleb 2012 se ziskem 22.71 % hlasů. Vítězem voleb se však stal kandidát KDU-ČSL Zdeněk Brož. Vlček ve druhém kole získal 44.47 % hlasů.

Miloslav Vlček je členem ČSSD a kandidátem na senátora ve volebním obvodu Šumperk. Pokud by v podzimních volbách do Senátu uspěl, nahradil by nynějšího senátora bývalého křesťanského demokrata Adolfa Jílka, který nekandidoval.

Vlček byl v roce 2006 zvolen poslancem a stal se předsedou Poslanecké sněmovny parlamentu ČR. Na tuto funkci i poslanecký mandát rezignoval v dubnu 2010.

V roce 1993 vstoupil do ČSSD. Od roku 1994 zasedá v zastupitelstvu města Konice.

Je podruhé ženatý, má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy