Ladislav Županič

Aktualizováno 22. 10. 2012 17:10
Herec a dabér Ladislav Županič neúspěšně kandidoval za ODS na senátora ve volebním obvodu Prostějov.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Herec a dabér Ladislav Županič byl neúspěšným kandidátem ODS na senátora ve volebním obvodu Prostějov. V prvním kole voleb do Senátu, které se konalo 12. a 13. října 2012, se umístil na pátém místě s 12,68 procenty hlasů.

Po maturitě absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. V letech 1991 až 1993 pracoval jako umělecký šéf v Hudebním divadle v Karlíně. Od roku 1993 až do roku 2003 zde působil jako ředitel.

Ladislav Županič nikdy nebyl členem žádné politické strany.

Je ženatý, má dva syny a jednu vnučku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy