Krajské volby 2012 - ODS v Moravskoslezském kraji

Aktualizováno 15. 10. 2012 15:41
Lídrem kandidátky občanských demokratů v Moravskoslezském kraji byl zvolen ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko David Sventek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Krajské volby v Moravskoslezském kraji proběhly 12. a 13. října 2012. S 9,92 procenty se ODS umístila na 3 místě za ČSSD a KSČM. Strana ODS tedy v krajských volbách získala 9 mandátů.

Do krajských křesel usednou tito zvolení kandidáti ze strany ODS:
Dagmar Adamová, Andreas Hahn, Josef Jalůvka, Petr Juras, Petr Konůpka, Radim Miklas, Libor Nowak, Eva Poštová a David Sventek

Strategie moravskoslezské ODS spočívala pro Krajské volby 2012 v nových tvářích. O tom svědčila samotná jednička kandidátky – šestatřicetiletý David Sventek. V rámci kampaně se občanští demokraté zaměřili na cílenou podporu vzdělání a zaměstnanosti v kraji.

Lídrem kandidátky občanských demokratů v Moravskoslezském kraji byl zvolen ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezska David Sventek, který se bude ucházet o post hejtmana v kraji. Na druhém místě se objevilo jméno místostarosty obvodu Ostrava-Jih Radima Miklase, následoval živnostník, zastupitel Frýdku-Místku Petr Konůpka. Novou a neokoukanou tváří kandidátky byl skokan na lyžích Jakub Janda.

Mezi kandidáty se nejlépe v Krajských volbách 2012 v Moravskoslezském kraji umístil David Sventek. S 4101 platnými hlasy získal krásné 4. místo. Až na 20. místě stanul druhý kandidát ODS Josef Jalůvka, který získal 1612 hlasů.

V posledních krajských volbách, které proběhly v roce 2008, získala občanská demokracie v Moravskoslezském kraji celkem 18 křesel v krajském zastupitelstvu. S velkým předstihem zvítězila sociální demokracie se ziskem 31 mandátů. Aby ČSSD získala většinu, spojila se s třetí nejúspěšnější stranou KSČM, které voliči přiřkli 11 krajských zastupitelů. ODS a KDU-ČSL s jejími pěti zastupiteli působí v opozici.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Dálnici D7 na Kladensku uzavřela nehoda dvou aut, pět lidí je zraněných

Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut. Pět lidí včetně malého dítěte utrpělo zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová.

"Bylo tam pět zraněných, z toho jedno dítě ve věku do jednoho roku," uvedla Zemanová. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Homolové dítě z nehody vyvázlo s lehkým zraněním. Vrtulník ho přepravil do Fakultní nemocnice v Praze Motole.

Jedna žena utrpěla středně těžké zranění, skončila ve střešovické nemocnici. Ostatní cestující, dva muži a žena, měli lehká poranění. Záchranáři je odvezli do nemocnic v Kladně a Motole.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla nehoda hlášena krátce po 17:45, auta bourala mezi kilometry 12 až 12,5 ve směru na Chomutov. Dálnice je neprůjezdná mezi 9. a 18. kilometrem. Na místě přistával vrtulník záchranné služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy