Karel Šebek

Aktualizováno 22. 10. 2012 16:51
Karel Šebek je členem ODS a bývalým senátorem za volební obvod Benešov.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Karel Šebek je členem ODS a byl senátorem za volební obvod Benešov. Svou funkci se ve volbách do Senátu neobhájil. V prvním kole voleb, které se konaly 12. a 13. října roku 2012, se umístil na 1. místě s 18,87 procenty hlasů. V druhém kole získal 44,49 hlasů. Porazil ho kandidát za STAN Luděk Janišta s 55,05 procenty hlasů.

V roce 1989 pomáhal zakládat Občanské fórum v Neveklově a od založení ODS je jejím členem. V letech 2000 až 2006 byl starostou Neveklova. Od roku 2006 byl senátorem. V letech 2004 až 2008 byl členem zastupitelstva Středočeského kraje.

Je ženatý, má tři dcery a jednoho syna.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 26 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy