Karel Šebek

Aktualizováno 22. 10. 2012 16:51
Karel Šebek je členem ODS a bývalým senátorem za volební obvod Benešov.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Karel Šebek je členem ODS a byl senátorem za volební obvod Benešov. Svou funkci se ve volbách do Senátu neobhájil. V prvním kole voleb, které se konaly 12. a 13. října roku 2012, se umístil na 1. místě s 18,87 procenty hlasů. V druhém kole získal 44,49 hlasů. Porazil ho kandidát za STAN Luděk Janišta s 55,05 procenty hlasů.

V roce 1989 pomáhal zakládat Občanské fórum v Neveklově a od založení ODS je jejím členem. V letech 2000 až 2006 byl starostou Neveklova. Od roku 2006 byl senátorem. V letech 2004 až 2008 byl členem zastupitelstva Středočeského kraje.

Je ženatý, má tři dcery a jednoho syna.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy