Božena Sekaninová

Aktualizováno 22. 10. 2012 17:12
Božena Sekaninová je členka ČSSD a od roku 2006 senátorkou za volební obvod Prostějov.
Božena Sekaninová
Božena Sekaninová | Foto: Senát

Božena Sekaninová je členka ČSSD a od roku 2006 senátorkou za volební obvod Prostějov. Svou funkci ve volbách do Senátu v roce 2012 úspěšně obhájila. V druhém kole získala 73,3 procent hlasů.

Vystudovala Střední zdravotnickou školu a dlouhá léta pracovala jako zdravotní sestra a také jako dispečerka záchranné služby. Později byla vrchní sestrou v agentuře domácí péče. V roce 1996 začala pracovat v prostějovském domově důchodců.

Od roku 1991 je členkou ČSSD. V roce 1998 začala působit v komunální politice, kdy se stala místostarostkou Prostějova.

Je rozvedená, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy