Radim Holeček - poslanec ODS zvolený v Ústeckém kraji

11. 9. 2013 19:27
Politik ODS, působící na komunální úrovni na Liberecku, byl v podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 úspěšným lídrem kandidátky ODS v Ústeckém kraji. Stal se poslancem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Radim Holeček je předsedou oblastního sdružení ODS na Ústecku. Na podzim 2013 byl vybrán jako lídr kandidátky ODS v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny za Ústecký kraj.

ODS ve sněmovních volbách v kraji obdržela 6,25 % hlasů a jeden mandát připadl Holečkovi, který se stal poslancem.

Vystudoval Pedagogickou fakultu na UJEP v Ústí nad Labem, obor němčina - dějepis, má magisterský titul. Je vedoucím Centra celoživotního vzdělávání na stejné univerzitě. Vedle předsednictví v oblastní organizaci je i místopředsedou regionální buňky ODS.

Dosud působil jenom na komunální úrovni, v roce 2013 byl poprvé zvolen do Poslanecké sněmovny.

Narodil se v roce 1976 v Mostě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy