Radim Holeček - poslanec ODS zvolený v Ústeckém kraji

11. 9. 2013 19:27
Politik ODS, působící na komunální úrovni na Liberecku, byl v podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 úspěšným lídrem kandidátky ODS v Ústeckém kraji. Stal se poslancem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Radim Holeček je předsedou oblastního sdružení ODS na Ústecku. Na podzim 2013 byl vybrán jako lídr kandidátky ODS v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny za Ústecký kraj.

ODS ve sněmovních volbách v kraji obdržela 6,25 % hlasů a jeden mandát připadl Holečkovi, který se stal poslancem.

Vystudoval Pedagogickou fakultu na UJEP v Ústí nad Labem, obor němčina - dějepis, má magisterský titul. Je vedoucím Centra celoživotního vzdělávání na stejné univerzitě. Vedle předsednictví v oblastní organizaci je i místopředsedou regionální buňky ODS.

Dosud působil jenom na komunální úrovni, v roce 2013 byl poprvé zvolen do Poslanecké sněmovny.

Narodil se v roce 1976 v Mostě.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy