Pavel Kováčik - poslanec za KSČM zvolený na Vysočině

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:02
Kováčik působí ve sněmovně od roku 1996, na podzim 2013 jako lídr kandidátky KSČM na Vysočanech obhájil poslanecký mandát.
Pavel Kováčik.
Pavel Kováčik. | Foto: Vojtěch Marek

Pavel Kováčik se v říjnu 2013 znovu stal poslancem za KSČM. Byl vybrán za předsedu poslaneckého klubu KSČM.

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl zvolen i v květnu 2010 v Kraji Vysočina. Ve stejném regionu figuroval jako lídr kandidátky KSČM i v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013.

Obdržel 4 153 preferenčních hlasů a na Vysočině dosáhla jeho strana podílu 16,87 %.

Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně.

Ve sněmovně je od roku 1996. Byl místopředsedou Zemědělského výboru a členem Organizačního výboru.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy