Pavel Kováčik - poslanec za KSČM zvolený na Vysočině

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:02
Kováčik působí ve sněmovně od roku 1996, na podzim 2013 jako lídr kandidátky KSČM na Vysočanech obhájil poslanecký mandát.
Pavel Kováčik.
Pavel Kováčik. | Foto: Vojtěch Marek

Pavel Kováčik se v říjnu 2013 znovu stal poslancem za KSČM. Byl vybrán za předsedu poslaneckého klubu KSČM.

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl zvolen i v květnu 2010 v Kraji Vysočina. Ve stejném regionu figuroval jako lídr kandidátky KSČM i v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013.

Obdržel 4 153 preferenčních hlasů a na Vysočině dosáhla jeho strana podílu 16,87 %.

Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně.

Ve sněmovně je od roku 1996. Byl místopředsedou Zemědělského výboru a členem Organizačního výboru.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Skupina 60 programátorů zahájila práce na IT systému ke známkám

Skupina 60 programátorů dnes večer v pražských Holešovicích začala v rámci veřejného hackathonu pracovat na novém IT systému elektronických dálničních známek. Pokračovat budou až do neděle, organizátoři pak chtějí předat systém zdarma státu. ČTK to řekl organizátor akce Tomáš Vondráček. Podotkl, že věří v úspěšné dokončení projektu. Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Organizátoři chtějí práce dokončit do neděle 18:00. "Může se ovšem stát, že to bude déle a někteří programátoři tady zůstanou ještě další noc. Já ale věřím, že se nám to do té doby podaří spustit," řekl Vondráček.

Akci chtějí o víkendu navštívit mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO) nebo nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při explozi v Houstonu přišli o život dva lidé. Nešlo o záměrný čin, sdělili vyšetřovatelé

Mohutná exploze dnes v průmyslovém objektu na severozápadě Houstonu na jihu Spojených států zabila dva lidi, srovnala se zemí budovu skladu zboží a poškodila několik okolních domů. Oznámila to místní policie. Podle vyšetřovatelů nešlo o záměrný čin, nicméně trestní stíhání neznámé osoby bylo zahájeno.

Šéf houstonských hasičů Samuel Peňa na twitteru varoval obyvatele, aby se k místu zásahu nepřibližovali. Přislíbil, že hasiči příčinu výbuchu oznámí, jakmile budou mít konkrétní informace. Dodal, že evakuace vyhlášena nebyla, ale bylo uzavřeno několik okolních ulic.

Peňa rovněž napsal, že odborníci v okolí sledují kvalitu ovzduší, ale že žádný únik nebezpečných látek zaznamenán nebyl.

Exploze, kterou zachytily kamery, byla natolik silná, že otřásla domy v okolí. Domy a další stavby v okolí mají poškozené střechy a stěny. Drobné škody jako rozbitá okna a dveře ohlásili i lidé ve vzdálenějších oblastech.

Velká síla exploze, kterou doprovázel mohutný záblesk a která byla slyšet na kilometry daleko, vyvolala na twitteru spekulace, že město zasáhl meteorit nebo vybuchla puma.

Další zprávy