Pavel Kováčik - poslanec za KSČM zvolený na Vysočině

Aktualizováno 21. 7. 2010 16:02
Kováčik působí ve sněmovně od roku 1996, na podzim 2013 jako lídr kandidátky KSČM na Vysočanech obhájil poslanecký mandát.
Pavel Kováčik.
Pavel Kováčik. | Foto: Vojtěch Marek

Pavel Kováčik se v říjnu 2013 znovu stal poslancem za KSČM. Byl vybrán za předsedu poslaneckého klubu KSČM.

Poslancem za Komunistickou stranu Čech a Moravy byl zvolen i v květnu 2010 v Kraji Vysočina. Ve stejném regionu figuroval jako lídr kandidátky KSČM i v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013.

Obdržel 4 153 preferenčních hlasů a na Vysočině dosáhla jeho strana podílu 16,87 %.

Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně.

Ve sněmovně je od roku 1996. Byl místopředsedou Zemědělského výboru a členem Organizačního výboru.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy