Josef Smýkal

Aktualizováno 16. 7. 2010 13:43
Josef Smýkal kandididoval v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 za ČSSD ve Zlínském kraji. Do Sněmovny se však nedostal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Josef Smýkal kandidoval v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 za ČSSD ve Zlínském kraji. Do Sněmovny se však nedostal.

Poslancem za ČSSD se stal v roce 2002, mandát obhájil v roce 2006 a v květnu 2010. V minulém funkčním období byl členem rozpočtového výboru a poté výboru hospodářského. Působil také jako místopředseda poslaneckého klubu ČSSD.

Od roku 1998 je zastupitelem města Holešov.

Vystudoval Vysokou školu politickou ÚV KSČ.

V minulosti byl členem KSČ. V roce 1998 vstoupil do ČSSD.

Josef Smýkal se narodil v roce 1954. Je ženatý, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy