Kajínek

29. 7. 2010 14:38
Kajínek je filmovým debutem režiséra Petra Jákla ml. inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice.
Premiéra filmu Kajínek - dvojník Jiřího Kajínka
Premiéra filmu Kajínek - dvojník Jiřího Kajínka | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Kajínek je filmovým debutem režiséra Petra Jákla ml. inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice.

Do povědomí veřejnosti se Kajínek dostal především díky svému slavnému útěku z vězeňské pevnosti Mírov v roce 2000. Lidé se začali o případ více zajímat a Kajínek mezi nimi našel mnoho příznivců, kteří věří v jeho nevinu a považují ho za oběť komplotu.

Proběhlo také několik neúspěšných pokusů o znovuotevření jeho případu, to se nakonec podařilo až v červenci 2010

Hlavní postavy filmu, Kajínka a jeho právničku, ztvárnili Konstantin Lavronenko a Tatiana Vilhelmová

Tvůrci filmu se pokoušeli zajistit Kajínkovi účast na slavnostní premiéře filmu 4.8. 2010, stát však vydal jasně zamítavé stanovisko.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy