Pražské jaro

3. 5. 2012 16:55
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro pravidelná přehlídka současné vážné hudby, která se každoročně koná v Praze od 12. května do 4. června.
Pražské jaro
Pražské jaro | Foto: Aktuálně.cz

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je pravidelná přehlídka současné vážné hudby, která se každoročně koná v Praze od 12. května do 4. června. Festival začíná symbolicky v den úmrtí Bedřicha Smetany odehráním cyklu symfonických básní Má vlast, tradičně jej pak uzavírá jeho 9. symfonie společně s Ódou na radost od Ludwiga van Beethovena.

Historie akce sahá až do roku 1946, kdy se poprvé uskutečnila pod patronací prezidenta republiky Edvarda Beneše. Tradice byla založena u příležitosti padesátého výročí založení České filharmonie, přežila několik politických převratů a přetrvala až dodnes.
Současným prezidentem festivalu je Jiří Bělohlávek, funkci ředitele pak zastává Roman Bělor.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy