ČSFD.cz

25. 11. 2011 11:46
ČSFD.cz - Česko-Slovenská filmová databáze - je globální databáze filmů, která poskytuje uživatelům recenze a informace o hodnocení filmů, hercích a režisérech a jejich profily.
ČSFD
ČSFD | Foto: Komerční sdělení

ČSFD.cz, neboli Česko-Slovenská filmová databáze, je projekt spuštěný v roce 2001 slovenským novinářem Martinem Pomothym. Funguje jako globální databáze filmů, tedy nejen českých a slovenských. Zároveň jsou to komunitní webové stránky, kde se setkávají filmoví fanoušci.

Filmy jsou návštěvníky procentuelně hodnoceny. Stránky mají řadu uživatelských funkcí pro registrované uživatele. Kromě základních údajů o díle, lze nalézt recenze a komentáře, nebo informace o režisérech a hercích.

V roce 2011 se ČSFD.cz umístila na 4. místě soutěže Křišťálová Lupa serveru Lupa.cz, která hodnotí nejúspěšnější internetové služby a projekty v Česku. V kategorii zájmových webů dosáhla první příčky.

ČSFD.cz má měsíčně více než milión uživatelů, přičemž toto číslo nezahrnuje návštěvníky, kteří se třeba podívají pouze na hodnocení. V databázi je celkem přibližně 300 tisíc filmů. Měsíční rozpočet webu je v řádech statisíců a o provoz se starají čtyři zaměstnanci.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy