KKCG

9. 6. 2011 14:01
KKCG je nadnárodní soukromou finanční a investiční skupinou Karla Komárka mladšího. Svoji činnost zaměřuje zejména na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslové výroby a investic.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

KKCG je nadnárodní soukromou finanční a investiční skupinou Karla Komárka mladšího. Svoji činnost zaměřuje svoji činnost zejména na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslové výroby a investic.

V červenci 2010 se KKCG Oil & Gas, stala absolutním vlastníkem všech firem spadajících do skupiny Moravské naftové doly; o měsíc dříve KKCG Industry započala vstup skupiny do společnosti Vítkovice Holding.

V roce 2011 se KKCG, spolu se skupinou PPF Petra Kellnera, podařilo získat sázkovou společnost Sazka.

Finanční výsledky za rok 2010

Vlastní kapitál skupiny KKCG činil v roce 2010 činil 674 milionů eur (asi necelých 16,8 miliard korun), aktiva dosahovala 972 milionů eur (přes 24,2 miliard korun).

Tržby činily 245 milionů eur (asi 6,1 miliard korun) a zisk po zdanění potom 565 milionů eur (asi 14,1 miliard korun).

Vývoj vlastnické struktury

Z původně rodinné firmy se Karlu Komárkovi podařilo vybudovat KKCG, která oficiálně vznikla v roce 1995. Kromě něho tak menší podíly akcií patřili také některým dalším členům jeho rodiny - sestře, otci a strýci.

Kvůli odlišným pohledům na další fungování a rozvoj skupiny však v roce 2010 došlo k přeměně akcionářské struktury a odluce Komárka mladšího od ostatních členů rodiny.

Ukončena byla také spolupráce s E.ON Ruhrgas, GDFSUEZ a SPP, přičemž posledně jmenované byly v rámci dohod prodány společnosti SPP Bohemia a akcie plynárenských distribučních společností Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská.

Společnosti skupiny KKCG

KKCG SE (mateřská společnost skupiny KKCG, sídlí v kyperském Limassolu)

KKCG a.s. (poradenská a servisní společnost, jediná společnost skupiny sídlící v Praze)

KKCG Structured Finance Limited (Kypr)

Následující společnosti sídlí v nizozemském Amsterdamu:

KKCG Oil & Gas B.V.
KKCG Industry B.V.
KKCG Investments N.V.

Představenstvo

Ředitel a člen představenstva - Karel Komárek
Členové - Pavel Šaroch, Jiří Radoch, Alena Bastis

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy