KKCG

9. 6. 2011 14:01
KKCG je nadnárodní soukromou finanční a investiční skupinou Karla Komárka mladšího. Svoji činnost zaměřuje zejména na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslové výroby a investic.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

KKCG je nadnárodní soukromou finanční a investiční skupinou Karla Komárka mladšího. Svoji činnost zaměřuje svoji činnost zejména na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslové výroby a investic.

V červenci 2010 se KKCG Oil & Gas, stala absolutním vlastníkem všech firem spadajících do skupiny Moravské naftové doly; o měsíc dříve KKCG Industry započala vstup skupiny do společnosti Vítkovice Holding.

V roce 2011 se KKCG, spolu se skupinou PPF Petra Kellnera, podařilo získat sázkovou společnost Sazka.

Finanční výsledky za rok 2010

Vlastní kapitál skupiny KKCG činil v roce 2010 činil 674 milionů eur (asi necelých 16,8 miliard korun), aktiva dosahovala 972 milionů eur (přes 24,2 miliard korun).

Tržby činily 245 milionů eur (asi 6,1 miliard korun) a zisk po zdanění potom 565 milionů eur (asi 14,1 miliard korun).

Vývoj vlastnické struktury

Z původně rodinné firmy se Karlu Komárkovi podařilo vybudovat KKCG, která oficiálně vznikla v roce 1995. Kromě něho tak menší podíly akcií patřili také některým dalším členům jeho rodiny - sestře, otci a strýci.

Kvůli odlišným pohledům na další fungování a rozvoj skupiny však v roce 2010 došlo k přeměně akcionářské struktury a odluce Komárka mladšího od ostatních členů rodiny.

Ukončena byla také spolupráce s E.ON Ruhrgas, GDFSUEZ a SPP, přičemž posledně jmenované byly v rámci dohod prodány společnosti SPP Bohemia a akcie plynárenských distribučních společností Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská.

Společnosti skupiny KKCG

KKCG SE (mateřská společnost skupiny KKCG, sídlí v kyperském Limassolu)

KKCG a.s. (poradenská a servisní společnost, jediná společnost skupiny sídlící v Praze)

KKCG Structured Finance Limited (Kypr)

Následující společnosti sídlí v nizozemském Amsterdamu:

KKCG Oil & Gas B.V.
KKCG Industry B.V.
KKCG Investments N.V.

Představenstvo

Ředitel a člen představenstva - Karel Komárek
Členové - Pavel Šaroch, Jiří Radoch, Alena Bastis

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Při explozi v Houstonu přišli o život dva lidé. Nešlo o záměrný čin, sdělili vyšetřovatelé

Mohutná exploze dnes v průmyslovém objektu na severozápadě Houstonu na jihu Spojených států zabila dva lidi, srovnala se zemí budovu skladu zboží a poškodila několik okolních domů. Oznámila to místní policie. Podle vyšetřovatelů nešlo o záměrný čin, nicméně trestní stíhání neznámé osoby bylo zahájeno.

Šéf houstonských hasičů Samuel Peňa na twitteru varoval obyvatele, aby se k místu zásahu nepřibližovali. Přislíbil, že hasiči příčinu výbuchu oznámí, jakmile budou mít konkrétní informace. Dodal, že evakuace vyhlášena nebyla, ale bylo uzavřeno několik okolních ulic.

Peňa rovněž napsal, že odborníci v okolí sledují kvalitu ovzduší, ale že žádný únik nebezpečných látek zaznamenán nebyl.

Exploze, kterou zachytily kamery, byla natolik silná, že otřásla domy v okolí. Domy a další stavby v okolí mají poškozené střechy a stěny. Drobné škody jako rozbitá okna a dveře ohlásili i lidé ve vzdálenějších oblastech.

Velká síla exploze, kterou doprovázel mohutný záblesk a která byla slyšet na kilometry daleko, vyvolala na twitteru spekulace, že město zasáhl meteorit nebo vybuchla puma.

před 23 minutami

Policie obvinila dva lidi kvůli úmrtí muže po pádu pod metro

V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva lidé. Uvedl to dnes server iDNES.cz. Kvůli věku obviněných nechtěli policisté podle serveru uvést k případu bližší informace.

Muž spadl do kolejiště metra ve čtvrtek kolem 19:30 ve stanici Anděl na lince B. "Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ve čtvrtek ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Svědci incidentu podle některých médií uváděli, že muže z nástupiště někdo shodil. Policisté to ale zatím nepotvrdili.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Evropská unie jmenovala svého prvního velvyslance v Británii. Je jím Portugalec

Historicky prvním velvyslancem EU ve Spojeném království se stane Portugalec Joao Vale de Almeida. Podle agentury AFP to oznámil šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Vale de Almeida bude stát v čele diplomatické delegace EU v Londýně od 1. února, tedy od prvního dne po nyní plánovaném datu brexitu, kdy se Británie stane vůči EU takzvanou třetí zemí.

Dvaašedesátiletý Portugalec působil mezi lety 2015 a 2019 jako velvyslanec EU při OSN a od roku 2010 do roku 2014 zastupoval unii ve Spojených státech. Účastnil se tak například vyjednávání o rozsáhlé obchodní smlouvě známé jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) mezi USA a EU, která nakonec nebyla uzavřena.

Vale de Almeida působil rovněž jako šéf kabinetu bývalého předsedy Evropské komise (EK) José Manuela Barrosa. Zastával ale také funkci mluvčího EK v době, kdy evropskou exekutivu často napadal nynější britský premiér Boris Johnson, tehdy v roli bruselského zpravodaje protiunijně orientovaného listu The Daily Telegraph.

Británie by měla EU opustit za týden. Po nedávném schválení takzvané brexitové dohody britským parlamentem dnes dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie podepsala předsedkyně EK Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. O ratifikaci dohody bude ještě příští středu hlasovat Evropský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy