Karel Komárek ml.

9. 6. 2011 13:45
Karel Komárek, jeden z nejbohatších lidí v Česku, je spoluzakladatelem a hlavním akcionářem holdingu KKCG, jehož nejvýznamnější součástí je společnost Moravské naftové doly.
Karel Komárek
Karel Komárek | Foto: ČTK

Karel Komárek, jeden z nejbohatších lidí v Česku, je spoluzakladatelem a vlastníkem skupiny KKCG, jehož nejvýznamnější součástí je společnost Moravské naftové doly.

V roce 2011 se Komárkově skupině KKCG, ve spolupráci se skupinou PPF Petra Kellnera, podařilo získat sázkovou společnost Sazka.

Z původně malé rodinné firmy prodávající armatury a plynové kotle vybudoval jednu z nejvýznamnějších investičních a finančních skupin KKCG (vznikla v roce 1995) - jednotlivé společnosti této skupiny se orientují jak na ropu a plyn, tak i průmyslovou výroby nebo investice.

Do roku 2010 byly menšinovými spoluvlastníky holdingu KKCG také jeho sestra, otec (Karel Komárek starší) a strýc. Vzhledem k rozdílným pohledům na to, jak a kam má dále KKCG směřovat, došlo k přeměně akcionářské struktury a odluce Komárka mladšího od ostatních členů rodiny.

Ti získali společnosti Bonatrans Group, ŽDB Group a Kovosvit Mas.

Kromě toho definitivně skončila spolupráce s E.ON Ruhrgas, GDFSUEZ a SPP; posledně jmenované byla prodána společnost SPP Bohemia, stejně jako veškeré akcie plynárenských distribučních společností Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská.

Těmto transakcím předcházelo období táhlých a vzájemných žalob a arbitráží mezi jednotlivými stranami.

V roce 2010 činil vlastní kapitál skupiny KKCG 674 milionů eur (asi necelých 16,8 miliard korun), aktiva dosahoval částky 972 milionů eur (přes 24,2 miliard korun). Tržby dosáhly částky 245 milionů eur (asi 6,1 miliard korun) a zisk po zdanění ve výši 565 milionů eur (asi 14,1 miliard korun).

Komárek je od sezóny 2011 / 2012 také sponzorem ruské KHL; smlouva mezi společností Moravské naftové doly a KHL je uzavřena na tři roky. Tento sponzoring souvisí s plynovými obchody v Rusku – za vpuštění Gazpromem na ruský trh tak Komárek přispěl Medveděvovi (prezident ligy a zároveň ředitel Gazprom Exportu).

Karel Komárek se narodil 15. března 1969.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Česko a Japonsko podepsaly nový plán strategické spolupráce

Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a jeho japonský protějšek Tomišicu Motegi dnes ve Varšavě podepsali nový plán strategické spolupráce mezi oběma zeměmi. Učinili tak na okraj jednání ministrů visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Japonska, které zorganizovalo polské předsednictví V4.

Mezi prioritní oblasti spolupráce Česka a Japonska budou na základě akčního plánu pro období 2021 až 2025 patřit kromě ekonomiky také věda, inovace a obchod. Součástí je i spolupráce v oblasti bezpečnosti a multilaterální diplomacie. Japonsko je po Číně a Jižní Koreji třetí zemí v Asii, se kterou má Česko takto upravené vztahy.

Podle tiskové zprávy českého ministerstva zahraničí je Japonsko je druhým největším investorem v ČR a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem Česka v Asii. Obrat obchodní výměny v roce 2020 dosáhl 3,8 miliardy dolarů (80,2 miliardy korun). Celkem 260 japonských firem v současné době zaměstnává v ČR přes 50 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Nadal prohrál v madridském čtvrtfinále se Zverevem

Německý tenista Alexander Zverev potřetí za sebou porazil Rafaela Nadala a postoupil do semifinále antukového turnaje v Madridu. Čtyřiadvacetiletý hráč zvítězil nad světovou dvojkou 6:4, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

Nejvýše nasazený Nadal, pětinásobný vítěz madridského turnaje, prolomil soupeřův servis jako první, jenže vedení 4:2 neudržel. Zverev čtyřmi gamy za sebou získal úvodní set a ve druhém mu pak stačil brejk v páté hře. "Tohle je jedna z největších výher mojí kariéry. Ale turnaj ještě nekončí," radoval se Zverev po mečbolu.

Nadal má sice se Zverevem dál aktivní bilanci 5:3, jenže německého protivníka naposledy zdolal před třemi lety. Dvakrát mu pak podlehl na tvrdém povrchu. Právě v roce 2018 Zverev ovládl madridský turnaj, o titul se tehdy utkal s Thiemem.

Thiem porazil Američana Johna Isnera 3:6, 6:3, 6:4 a do semifinále se v Madridu probojoval počtvrté za sebou. Na první triumf ale zatím čeká, ve finále byl dvakrát.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 1 hodinou

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

Další zprávy