Karel Komárek ml.

9. 6. 2011 13:45
Karel Komárek, jeden z nejbohatších lidí v Česku, je spoluzakladatelem a hlavním akcionářem holdingu KKCG, jehož nejvýznamnější součástí je společnost Moravské naftové doly.
Karel Komárek
Karel Komárek | Foto: ČTK

Karel Komárek, jeden z nejbohatších lidí v Česku, je spoluzakladatelem a vlastníkem skupiny KKCG, jehož nejvýznamnější součástí je společnost Moravské naftové doly.

V roce 2011 se Komárkově skupině KKCG, ve spolupráci se skupinou PPF Petra Kellnera, podařilo získat sázkovou společnost Sazka.

Z původně malé rodinné firmy prodávající armatury a plynové kotle vybudoval jednu z nejvýznamnějších investičních a finančních skupin KKCG (vznikla v roce 1995) - jednotlivé společnosti této skupiny se orientují jak na ropu a plyn, tak i průmyslovou výroby nebo investice.

Do roku 2010 byly menšinovými spoluvlastníky holdingu KKCG také jeho sestra, otec (Karel Komárek starší) a strýc. Vzhledem k rozdílným pohledům na to, jak a kam má dále KKCG směřovat, došlo k přeměně akcionářské struktury a odluce Komárka mladšího od ostatních členů rodiny.

Ti získali společnosti Bonatrans Group, ŽDB Group a Kovosvit Mas.

Kromě toho definitivně skončila spolupráce s E.ON Ruhrgas, GDFSUEZ a SPP; posledně jmenované byla prodána společnost SPP Bohemia, stejně jako veškeré akcie plynárenských distribučních společností Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská.

Těmto transakcím předcházelo období táhlých a vzájemných žalob a arbitráží mezi jednotlivými stranami.

V roce 2010 činil vlastní kapitál skupiny KKCG 674 milionů eur (asi necelých 16,8 miliard korun), aktiva dosahoval částky 972 milionů eur (přes 24,2 miliard korun). Tržby dosáhly částky 245 milionů eur (asi 6,1 miliard korun) a zisk po zdanění ve výši 565 milionů eur (asi 14,1 miliard korun).

Komárek je od sezóny 2011 / 2012 také sponzorem ruské KHL; smlouva mezi společností Moravské naftové doly a KHL je uzavřena na tři roky. Tento sponzoring souvisí s plynovými obchody v Rusku – za vpuštění Gazpromem na ruský trh tak Komárek přispěl Medveděvovi (prezident ligy a zároveň ředitel Gazprom Exportu).

Karel Komárek se narodil 15. března 1969.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy