KHL

KHL

Nadnárodní východoevropská liga, která je po NHL považována za druhou nejlepší hokejovou soutěž na světě. Byla založena v roce 2008 jakožto nástupkyně ruské Superligy.

V současné době je složena z 28 klubů (z Ruska 22 a po jednom z Běloruska, Lotyšska, Finska, Slovenska, Kazachstánu a Chorvatska). Česko ve dvou sezonách zastupoval Lev Praha, který ale musel kvůli finančním trablům po finále v roce 2015 skončit.

Liga je rozdělena podle geografické polohy na dvě konference – východní a západní, každá z nich má dvě divize. Osm nejlepších týmů z každé konference po základní části postupuje do play off, kde hraje o vítěznou trofej, jíž je Gagarinův pohár.

Úřadujícím mistrem Kontinentální ligy CSKA Moskva.

Komentář: Těsné porážky kalí dobrou hru. Češi si ale nadále zvedají sebevědomí

Nedělní poledne sice lehce pokazilo dojem z Channel One Cupu, ale celkově lze brát vystoupení českých hokejistů v Plzni a Moskvě spíše pozitivně.
Úkoly pro Gulaše a Jaškina. Po plzeňské brigádě by měl zazářit ruský rodák

Na úspěch ze Skandinávie chtějí Češi navázat na Channel One Cupu. Nejdříve se v Plzni předvede Gulaš, v Moskvě by roli snajpra mohl převzít Jaškin.

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Sedlák dal v KHL znovu gól, porážce Čeljabinsku však nezabránil

Útočník Lukáš Sedlák skóroval v Kontinentální hokejové lize ve třetím utkání za sebou. Český reprezentant poslal v osmé minutě Čeljabinsk do vedení 1:0 na ledě Ufy, ale Čeljabinsk nakonec zápas prohrál 2:5. Sedlák si navíc připsal asistenci stejně jako Tomáš Hyka, s nímž připravili gól na 2:2 pro Nicka Bailena.

Z posledních tří zápasů Sedlák vytěžil pět kanadských bodů. S 11 góly je druhým nejlepším českým střelcem v soutěži po Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva, který dal 14 branek.

Ufa výhrou nad nejhorším týmem ligy přerušila sérii čtyř porážek a je třetí v tabulce Východní konference.

KHL:

Ufa - Čeljabinsk 5:2 (za hosty Sedlák 1+1, Hyka 0+1), Jaroslavl - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Nestrašil 0+1), HK Soči - Dinamo Minsk 4:1, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:3 v prodl.

Devět olympijských vítězů včetně Šipačova. Rusové berou na domácí turnaj silný tým

Rusové vstoupí do Channel One Cupu čtvrtečním utkáním se Švédy. V sobotu hrají proti Čechům a v neděli pod širým nebem s reprezentací Finska.
Zoufalé změny a jediný přeživší Salfický. Pardubicím by pomohl pád, míní Koreis

Expert O2 TV a bývalý útočník Jakub Koreis v komentáři pro Aktuálně.cz podrobně rozebírá úpadek Pardubic, které jsou vážným kandidátem sestupu.

Jaškin byl vyhlášen nejlepším útočníkem listopadu v KHL

Český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin byl vyhlášen nejlepším útočníkem uplynulého měsíce v Kontinentální lize. Opora Dynama Moskva v listopadu nasbírala v devíti zápasech 14 bodů za šest branek a osm asistencí.

Šestadvacetiletý účastník posledních dvou světových šampionátů přišel do Ruska před sezonou z NHL a v KHL se mu daří. V kanadském bodování soutěže je Jaškin aktuálně druhý, když si ve 33 utkáních připsal 33 bodů. Lépe je na tom jen jeho spoluhráč v elitní formaci Dynama Vadim Šipačov.

Bratři Zohornové váleli při výhře Chabarovsku

Útočník Hynek Zohorna se v Kontinentální hokejové lize gólem a přihrávkou podílel na vítězství Chabarovsku nad Spartakem Moskva 5:0. Dvě asistence si v dresu předposledního týmu Východní konference připsal jeho bratr Tomáš.

Hynek Zohorna dal v 6. minutě pátý gól v sezoně, který byl nakonec vítězný. Stav 1:0 vydržel až do 50. minuty, pak domácí během necelých pěti minut přidali další čtyři branky. Gólman Amuru Jevgenij Alikin pochytal všech 30 střel hostů a udržel třetí čisté konto v sezoně.

Spartak prohrál po sérii čtyř vítězství.

KHL:

Chabarovsk - Spartak Moskva 5:0 (H. Zohorna 1+1, T. Zohorna 0+2), Kunlun Red Star - Omsk 3:2 v prodl., Magnitogorsk - Ufa 1:0,

15:30 Dinamo Riga - Petrohrad.

Hanzl se po měsíci trefil a rozhodl o výhře Spartaku v KHL

Robin Hanzl ukončil po měsíci střelecký půst v Kontinentální hokejové lize a gólem rozhodl o výhře Spartaku Moskva 1:0 nad Nižněkamskem. Třicetiletý český útočník vstřelil jedinou branku utkání už ve 3. minutě dorážkou v přesilové hře.

Hanzl skóroval po devíti zápasech a poprvé od 24. října, v sezoně se trefil popáté. Druhým hrdinou duelu byl slovenský brankář Spartaku Július Hudáček, jenž za záda nepustil ani jednu z 39 střel Něftěchimiku.

Moskevští svěřenci bývalého trenéra ruské reprezentace Olega Znaroka vyhráli čtvrtý zápas za sebou. V tabulce Bobrovovy divize jsou druzí dva body za Petrohradem, jenž triumfem 4:1 nad Kunlunem protáhl vítěznou sérii už na šest duelů.

Hokejová pecka pro Slováky. Nitra se těší na vítěze NHL a bývalého Jágrova parťáka

Vítěz dvou Stanley Cupů dohraje kariéru na Slovensku. Krise Versteega přivála na starý zimní stadion v Nitře možnost nastupovat s mladším bratrem.

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

Jaškin dal dva góly, v KHL bodoval podesáté za sebou

Dmitrij Jaškin rozšířil svou bodovou sérii v KHL o jubilejní desátý zápas. Český útočník moskevského Dynama vstřelil v utkání v Nižněkamsku, kde hosté zvítězili 6:4, dva góly a přidal jednu asistenci. Jaškin je v kanadském bodování ligy druhý s 13 brankami a 17 asistencemi, vede jeho o tři body lepší spoluhráč Vadim Šipačov. Rovněž mezi střelci mu patří druhé místo.

Jaškin si v 10. minutě najel před branku a ani dva obránci mu nepřekazili bleskovou kličku do forhendu, kterou obelstil domácího gólmana Konstantina Barulina. V 36. minutě využil omský rodák přesilovku dorážkou do odkryté branky.

Během desetizápasové série Jaškin zaznamenal osm branek a 13 nahrávek, už pošesté za sebou si připsal dva či více bodů. Dnes útočil na své maximum v sezoně, kterým jsou čtyři body z říjnového utkání v Chabarovsku.

Kdyby Bartošák odešel do KHL, mohlo být hůře, přemítá Málek. Kometa je rozklížená

Někdejší elitní brankář Roman Málek komentuje dění v hokejové extralize. Tentokrát rozebírá situaci Patrika Bartošáka a úpadek v Kometě.
Chabarovsk ukončil sérii porážek v KHL. Přispěli bratři Zohornové i Langhamer

Bratři Tomáš a Hynek Zohornové gólově přispěli k vítězství Chabarovsku 4:1 nad Jokeritem Helsinky v Kontinentální hokejové lize.

Salák vychytal střelce Viťazu a má druhé čisté konto v sezoně

Brankář Alexander Salák udržel podruhé v sezoně KHL čisté konto a pomohl hokejistům Dinama Riga k domácí výhře 4:0 nad Viťazem Podolsk. Lotyšský celek se díky tomu v tabulce Bobrovovy divize bodově dotáhl na předposlední Čerepovec.

Na Salákovu branku mířilo 28 střel, bývalý český reprezentant si se všemi poradil. Nulu předtím Salák vychytal v říjnovém utkání s Čeljabinskem, celkově se mu to v základní části Kontinentální ligy povedlo už pojedenadvacáté.

KHL:

Vladivostok - Jokerit Helsinky 3:2 po sam. nájezdech, Kunlun Red Star - Petrohrad 2:3 v prodl., Magnitogorsk - HK Soči 1:0, Dinamo Riga - Viťaz Podolsk 4:0 (čisté konto Salák).

6. Dinamo Minsk 26 5 3 6 12 64:87 22
Komentář: Úspěch, kterého by si Češi měli vážit. Výhry potřebují nejen při vrcholech

Češi ovládli Karjalu podruhé v historii a Říha zažil u reprezentace první turnaj se třemi výhrami. Slova o bezvýznamném počinu nejsou na místě.
Za štěstím na východ. Hráči, kteří vyklidili pozice, mohou vytvořit osu reprezentace

Jaškin, Sedlák, Šustr nebo Jeřábek. Vrtkavý život na hraně NHL vyměnili za jistotu na východě a mohou se stát pevnou součástí národního mužstva.
Češi vyrazili na prokletý turnaj. Trenér se nebál neokoukaných tváří, těší Tlustého

Svěřenci Miloše Říhy odletěli na turnaj, jehož kletbu překonali Češi jen jednou. Expert O2 TV a bývalý útočník Jiří Tlustý byl v roce 2012 u toho.

Jaškin z Dynama Moskva je osmý v produktivitě KHL

Český reprezentační útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva je s 21 body za devět branek a 12 asistencí osmý v produktivitě Kontinentální hokejové ligy. Mezi střelci se šestadvacetiletý rodák z Omsku, který přišel do Dynama po vypršení kontraktu ve Washingtonu v NHL, dělí o sedmé místo a v pořadí nahrávačů o osmou pozici.

Kanadskému bodování vládne Jaškinův spoluhráč Vadim Šipačov, který v 25 duelech nasbíral 30 bodů za osm gólů a 22 přihrávek. Druhý Kirill Kaprizov z CSKA Moskva na něj ztrácí šest bodů, ve 22 utkáních vstřelil 13 branek a u 11 asistoval. Nejlepším střelcem je se 14 góly Nikita Sošnikov z Ufy.

Dalšímu českému útočníkovi Jiřímu Sekáčovi z CSKA Moskva patří v produktivitě 33. místo s 16 body za osm gólů a stejný počet přihrávek ze 14 utkání.