Václav Klaus mladší

12. 7. 2011 13:51
Václav Klaus mladší, syn českého prezidenta, je ředitelem prestižního pražského soukromého gymnázia.
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší. | Foto: ČTK

Václav Klaus mladší, syn českého prezidenta, je ředitelem prestižního pražského soukromého gymnázia PORG (dříve První obnovené reálné gymnázium).

Gymnázium PORG, kterému věnoval šéf energetického gigantu ČEZ, Martin Roman, akcie firmy v hodnotě asi sto milionů korun, dosáhlo v prvním ročníku státních maturit nejlepšího výsledku ze všech českých škol.

O Klausovi mladším, podobně jako o jeho otci, je slyšet zejména v souvislosti s jejich poměrně vyhraněnými názory. Výrazně se například ohradil vůči koncepci sexuální výchovy a příručce, kterou vydalo ministerstvo školství.

Václav Klaus mladší vystudoval obor "matematika - geografie" na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Tři roky působil na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje a zároveň externě vyučoval na PORGu. Tam se stal poté nejdříve učitelem na plný úvazek, poté zástupcem ředitele a od roku 1998 působí jako ředitel tohoto gymnázia.

Václav Klaus mladší se narodil v roce 1969. S Kamilou Klausovou mají tři děti.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy