Václav Klaus mladší

12. 7. 2011 13:51
Václav Klaus mladší, syn českého prezidenta, je ředitelem prestižního pražského soukromého gymnázia.
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší. | Foto: ČTK

Václav Klaus mladší, syn českého prezidenta, je ředitelem prestižního pražského soukromého gymnázia PORG (dříve První obnovené reálné gymnázium).

Gymnázium PORG, kterému věnoval šéf energetického gigantu ČEZ, Martin Roman, akcie firmy v hodnotě asi sto milionů korun, dosáhlo v prvním ročníku státních maturit nejlepšího výsledku ze všech českých škol.

O Klausovi mladším, podobně jako o jeho otci, je slyšet zejména v souvislosti s jejich poměrně vyhraněnými názory. Výrazně se například ohradil vůči koncepci sexuální výchovy a příručce, kterou vydalo ministerstvo školství.

Václav Klaus mladší vystudoval obor "matematika - geografie" na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Tři roky působil na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje a zároveň externě vyučoval na PORGu. Tam se stal poté nejdříve učitelem na plný úvazek, poté zástupcem ředitele a od roku 1998 působí jako ředitel tohoto gymnázia.

Václav Klaus mladší se narodil v roce 1969. S Kamilou Klausovou mají tři děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy