Václav Klaus mladší

12. 7. 2011 13:51
Václav Klaus mladší, syn českého prezidenta, je ředitelem prestižního pražského soukromého gymnázia.
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší. | Foto: ČTK

Václav Klaus mladší, syn českého prezidenta, je ředitelem prestižního pražského soukromého gymnázia PORG (dříve První obnovené reálné gymnázium).

Gymnázium PORG, kterému věnoval šéf energetického gigantu ČEZ, Martin Roman, akcie firmy v hodnotě asi sto milionů korun, dosáhlo v prvním ročníku státních maturit nejlepšího výsledku ze všech českých škol.

O Klausovi mladším, podobně jako o jeho otci, je slyšet zejména v souvislosti s jejich poměrně vyhraněnými názory. Výrazně se například ohradil vůči koncepci sexuální výchovy a příručce, kterou vydalo ministerstvo školství.

Václav Klaus mladší vystudoval obor "matematika - geografie" na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Tři roky působil na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje a zároveň externě vyučoval na PORGu. Tam se stal poté nejdříve učitelem na plný úvazek, poté zástupcem ředitele a od roku 1998 působí jako ředitel tohoto gymnázia.

Václav Klaus mladší se narodil v roce 1969. S Kamilou Klausovou mají tři děti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Bývalý hongkongský magnát stráví šest let za mřížemi, kritizoval Čínu

Soud v Hongkongu poslal do vězení na pět let a devět měsíců bývalého mediálního magnáta Jimmyho Laie, který patří k největším hongkongským kritikům Číny. Soud ho již dříve shledal vinným z podvodu. Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch se jedná o odplatu čínských úřadů za podporu prodemokratického hnutí v bývalé britské kolonii.

Soud Laie uznal vinným z podvodů, ve kterých figurovaly jeho společnosti, a to včetně vydavatelství známého liberálního deníku Apple Daily. Lai je ve vězení od konce roku 2020, protože byl odsouzen za nedovolené shromažďování.

Soudce, který vydal nový rozsudek, uvedl, že odsouzení bývalého magnáta není útokem na svobodu tisku. Jiného názoru jsou ale lidskoprávní organizace, podle kterých soud nedodržoval práva obžalovaného. "Kriminální případ vypracovaný Pekingem proti Jimmymu Laiovi je odplata proti vedoucímu stoupenci demokracie a svobody tisku v Hongkongu," uvedla Maya Wangová z organizace Human Rights Watch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy