Nemocnice Valašské Meziříčí

23. 3. 2015 18:40
Jedním z hlavních cílů nemocnice je zlepšit kvalitu poskytované péče prostřednictvím začlenění hlavních strategií podpory zdraví a preventivního působení do činnosti a kultury do svých prostor.
Nemocnice Valašské Meziříčí
Nemocnice Valašské Meziříčí | Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

Nemocnice s regionální působností, která poskytuje pacientům péči v základních lékařských oborech, prioritně provozuje gynekologii a porodnici a úrazovou a obecnou chirurgii. Zkvalitňuje nosné programy orientované na preventivně-diagnostickou zdravotní péči, je zaměřena na péči o seniory, která je poskytována jednak v rámci interních oborů a také jako následná zdravotní a ošetřovatelská péče.

V ambulantní části nemocnice ve Valašském Meziříčí rozšiřuje preventivní a poradenskou činnost a ambulantní subspecializace, zejména se orientuje na prevenci civilizačních chorob. Je součástí projektu Nemocnice podporující zdraví zaštiťujícího organizací Health Promoting Hospitals and Health Services.

Základní informace

Adresa: Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., U Nemocnice 980, 757 01 Valašské Meziříčí
Telefon: +420 571 758 111
E-mail: [email protected]
Ředitel: MUDr. Martin Hrabovský

Historie
Stavba nemocnice měla být zahájena již v roce 1879, ovšem po položení základního kamene z ní nakonec z důvodu nedostatku financí sešlo. Ve městě nebyla řádná nemocnice až do roku 1965, opomineme-li, že mezi lety 1943-46 byla zřízena dočasná nemocnice v pronajatých prostorách kláštera Salvatoriánů.

V roce 1958 byla zahájena stavba dlouho očekávané nemocnice, která byla otevřena až 1. srpna 1965. Nemocnice měla celkem 300 lůžek a čtyři základní oddělení.  V roce 1977 byla založena služba Rychlé záchranné pomoci. O deset let později byl lékařům k dispozici první ultrazvukový přístroj.

V roce 1991 se nemocnice osamostatněla a v roce 1992 došlo k privatizaci obvodních, dětských, zubních a odborných lékařských odděleních v poliklinice. O rok později bylo otevřeno nově zrekonstruované dětské oddělení a lůžkové anesteziologicko-resuscitační oddělení.  Následující roky bylo mezi obdobím 1994-5 byly otevřeny nově zrekonstruovány operační sály a urologické oddělení.

Od roku 2001 až do roku 2004 nemocnice prošla zevrubnou rekonstrukcí hlavní budovy a přeměnila se na moderní zdravotnické zařízení. V roce 2004 vznikla nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která se stala součástí skupiny AGEL.

Oddělení nemocnice

Chirurgické oddělení
Interní oddělení
Gynekologicko-porodnické oddělení
Novorozenecké oddělení
Dětské oddělení
Urologické oddělení
Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Multidisciplinární JIP
Oddělení následné péče
Rehabilitační oddělení
Radiodiagnostické oddělení
Oddělení klinické biochemie
Oddělení patologie
Centrální sterilizace
Klinické laboratoře
Lékárna AGEL

Současnost
V roce 2007 obdrželo zdravotnické zařízení od zdravotnické organizace Health Care Institut první místo v anketě Nemocnice očima pacientů, který obhájila v roce 2009 a v roce 2011.

V roce 2008 byl zahájen provoz CT pracoviště. V roce 2010 získala nemocnice reakreditaci Spojené akreditační komise ČR.  V roce 2011 byl zahájen provoz anesteziologické ambulance a nemocnice. Je součástí projektu Zelená firma, jehož cílem je ochrana životního prostředí. Ve zdravotnickém zařízení funguje Rada pro kvalitu, jejímž cílem je trvale zdokonalovat nastavený program postupného zvyšování kvality a bezpečnosti.

Mezi roky 2010-2012 se stalo zdravotnické zařízení percipientem finanční podpory v rámci Operačního programu „Lidské zdroje a zaměstnanost“. Nabývat nových znalostí a prohlubovat své dovednosti bylo umožněno všem 355 zaměstnancům nemocnice.

Na konci roku 2014 obhájila laboratoř oddělení patologie certifikaci Českého institutu pro akreditaci. Pacientům je dále poskytována péče v oblasti odvykání kouření, sportovní medicíny, redukce hmotnosti, nutriční výživy a nově pigmentových znamének na kůži.

Kauzy
V roce 2011 se rodiče postižené dívky dožadovali odškodného ve výši 12,5 milionu korun. Lékaři zanedbali péči o dítě a u malé holčičky došlo k postižení mozku s trvalými následky. Dívka bude postižena do konce svého života. Ve věku dvou let se malá holčička nachladila a tato banální nemoc se rozvinula v onemocnění herpetickým virem, které postihlo mozek a vyvolalo zánět mozkových blan. Nemocnice děvčeti poskytla péči až pozdě, lékaři neprovedli základní vyšetření na lumbální punkci a nezaslali dívku do specializovaného pracoviště ihned.

 

Právě se děje

před 10 minutami
před 28 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 46 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy