Nemocnice Kadaň

23. 6. 2015 11:25
Nemocnice poskytuje zdravotnické služby občanům, kteří žijí ve spádové oblasti Kadaně, Vejprt, Radonicka, Klášterce nad Ohří, Žatecka a Podbořanska.
Nemocnice v Kadaňi získala ocenění UNICEF „Baby Friendly Hospital“.
Nemocnice v Kadaňi získala ocenění UNICEF „Baby Friendly Hospital“. | Foto: Ludvík Hradilek

Pacientům poskytuje v oblasti odborných ambulantních služeb péči na interně (všeobecná interna, kardiologie, diabetologie), chirurgické ambulanci, ortopedické a traumatologické ambulanci. Dále nabízí ošetření v ordinaci praktického lékaře, závodních lékařů, pediatrické ošetření či vyšetření na urologické ambulanci. Je v ní zprovozněno také rehabilitační oddělení a pacienti mohou využít stomatologických služeb. Lékárna je situována v areálu polikliniky. Kapacita lůžek v nemocnici dosahuje počtu 230, z toho je 30 lůžek následné péče, která je součástí léčebny dlouhodobě nemocných, 12 lůžek spadá pod intenzivní péči na interní JIP a na JIP chirurgických oborů.

Základní informace

Adresa: Nemocnice Kadaň s.r.o., Golovinova 1559, 43201 Kadaň
Telefon: +420 474 944 111
E-mail: [email protected]
Ředitel: MUDr. Josef Mašek

Historie
Nemocnice byla poprvé otevřena veřejnosti v roce 1978 a představovala na svou dobu velice moderní stavbu zbudovanou do podoby monobloku. Po otevření v ní vypomáhala řada lékařů z nedaleké Nemocnice Chomutov. Díky zprovoznění nemocniční budovy se v Kadani velice významně zlepšila zdravotní péče. V monobloku bylo umístěno 17 hlavních částí. Od svého vzniku byla nemocnice součástí Okresního ústavu národního zdraví, a to až do počátku 90. let 20. století.

V roce 2004 bylo otevřeno transfúzní centrum, jehož hlavním cílem je zajistit dostatečné množství transfúzních přípravků pro pacienty místní nemocnice.

Oddělení nemocnice

Lůžkové odd.
Gynekologie -porodnice
Chirurgie
Interna
Léčebna dlouhodobě nemocných
Ortopedie
Pediatrie
Urologie

Nelůžková odd.
Anesteziologicko-resuscitačního oddělení
Oddělení klinické biochemie a hematologie
Operační sály
Radiodiagnostika

Ambulance
Praktický lékař
Lékařská služba první pomoci
Interní a cévní
Diabetologie
Gastroenterologie
Kardiologie
Pediatrie
Chirurgie
Gynekologie
Ortopedie
Urologie

Současnost
Zdravotnické zařízení pokrývá v současnosti lůžkovou péči v oborech interna (včetně JIP), chirurgie (včetně JIP), ortopedie, gynekologie a porodnice, pediatrie, urologie, ARIM. Po vyčlenění z Okresního ústavu národního zdraví byla oddělení modernizována a jsou vybavena nadstandardními přístroji. Nemocnice disponuje kvalitním personálem, který pacientům zajišťuje vynikající lékařskou péči. Každé oddělení má k dispozici nadstandardní pokoje pro případ, že si pacienti za příplatek přejí těchto prvotřídních služeb využívat.

Nadstandardní pokoje převažují zejména na porodním oddělení, kde se pacientky cítí komfortně a jako v domácím prostředí. Díky tomu je porodnice, která je označována jako Centrum aktivního porodu, vyhledávána i pacientkami mimo spádovou oblast.

V klimatizovaném bloku centrálních operačních sálů se soustředí veškerá operativa ze všech oborů. Je kladen důraz na moderní metody, jsou hojně prováděny laparoskopické výkony a komplexní ortopedická operativa. Nemocnice pacientům nabízí vyšetření CT přístrojem, komplexní RTG diagnostiku a má endoskopickou ambulanci.

V případě, že nemocnice není schopna v rámci svého rozsahu působnosti zajistit pacientovi komplexní péči, spolupracuje s kompetentními zdravotnickými zařízeními, které jsou schopny vysoce specializovanou péči poskytnout.

Významnými sponzory nemocnice jsou ČEZ Elektrárny Prunéřov a ČEZ Elektrárny Tušimice, Město Kadaň nebo Severočeská energetika Děčín.

Úspěchy
Porodnické oddělení, jehož součástí je Centrum aktivního porodu, obdrželo certifikát od společnosti UNICEF „Baby Friendly Hospital“. Významným aspektem pro udělení tohoto certifikátu je pobyt novorozence s matkou na porodním sále v rámci čtvrté doby porodní. Novorozenec je přikládán často k prsu, a toto představuje podmínku pro úspěšné a dlouhodobé kojení.

Oddělení se zapojilo do spolupráce s Národním centrem tkání a buněk a Cord Blood Center CZ umožňující odběr pupečníkové krve matkám, které jsou u těchto společností registrovány. Odběry jsou zcela zdarma.

Kauzy
V roce 2012 vydala Všeobecná zdravotní pojišťovna seznam malých nemocnic, se kterými neplánovala od roku 2013 obnovit smlouvu. Nemocnice v Kadani byla dotčena z části, jelikož pojišťovna plánovala proplácet pouze lůžka na chirurgickém oddělení. Návrh VZP byl ostře kritizován.

Od roku 2014 čelí zdravotnické zařízení výpadku přibližně 4,4 milionu korun ročně z důvodu zrušení hospitalizačních poplatků. Nemocnice tuto mezeru hradí prozatím z finančních rezerv, které vznikly příznivým hospodařením z minulých let. Situaci je ovšem třeba v dlouhodobém časovém horizontu vyřešit.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Nejsledovanějším YouTube klipem poslední dekády je Despacito, následuje Sheeranovo Shape of You a video od Wiz Khalify

Klip k tanečnímu hitu Despacito portorického zpěváka Luise Fonsiho se stal na platformě YouTube nejsledovanějším hudebním videem uplynulého desetiletí, celkem nasbíral 6,5 miliardy zhlédnutí. Úctyhodných 4,5 miliardy přehrání pak figuruje u klipu zpěváka Eda Sheerana natočeného k písni Shape of You. První trojici nejpopulárnějších videí pak uzavírá rapper Wiz Khalifa, jehož klip See You Again má na YouTube 4,3 miliardy zhlédnutí.

Top ten nejoblíbenějších klipů tvoří zejména starší hity, například píseň Uptown Funk Marka Ronsona a Bruna Marse z roku 2015. Tato skladba skončila v žebříčku na čtvrtém místě s počtem 3,7 miliardy zhlédnutí. V závěsu za ní figuruje hit Gangnam Style jihokorejského rappera PSY, který si celý svět podmanil už v roce 2012 a který do současnosti nasbíral 3,4 miliardy přehrání.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy