Nemocnice Kadaň

23. 6. 2015 11:25
Nemocnice poskytuje zdravotnické služby občanům, kteří žijí ve spádové oblasti Kadaně, Vejprt, Radonicka, Klášterce nad Ohří, Žatecka a Podbořanska.
Nemocnice v Kadaňi získala ocenění UNICEF „Baby Friendly Hospital“.
Nemocnice v Kadaňi získala ocenění UNICEF „Baby Friendly Hospital“. | Foto: Ludvík Hradilek

Pacientům poskytuje v oblasti odborných ambulantních služeb péči na interně (všeobecná interna, kardiologie, diabetologie), chirurgické ambulanci, ortopedické a traumatologické ambulanci. Dále nabízí ošetření v ordinaci praktického lékaře, závodních lékařů, pediatrické ošetření či vyšetření na urologické ambulanci. Je v ní zprovozněno také rehabilitační oddělení a pacienti mohou využít stomatologických služeb. Lékárna je situována v areálu polikliniky. Kapacita lůžek v nemocnici dosahuje počtu 230, z toho je 30 lůžek následné péče, která je součástí léčebny dlouhodobě nemocných, 12 lůžek spadá pod intenzivní péči na interní JIP a na JIP chirurgických oborů.

Základní informace

Adresa: Nemocnice Kadaň s.r.o., Golovinova 1559, 43201 Kadaň
Telefon: +420 474 944 111
E-mail: [email protected]
Ředitel: MUDr. Josef Mašek

Historie
Nemocnice byla poprvé otevřena veřejnosti v roce 1978 a představovala na svou dobu velice moderní stavbu zbudovanou do podoby monobloku. Po otevření v ní vypomáhala řada lékařů z nedaleké Nemocnice Chomutov. Díky zprovoznění nemocniční budovy se v Kadani velice významně zlepšila zdravotní péče. V monobloku bylo umístěno 17 hlavních částí. Od svého vzniku byla nemocnice součástí Okresního ústavu národního zdraví, a to až do počátku 90. let 20. století.

V roce 2004 bylo otevřeno transfúzní centrum, jehož hlavním cílem je zajistit dostatečné množství transfúzních přípravků pro pacienty místní nemocnice.

Oddělení nemocnice

Lůžkové odd.
Gynekologie -porodnice
Chirurgie
Interna
Léčebna dlouhodobě nemocných
Ortopedie
Pediatrie
Urologie

Nelůžková odd.
Anesteziologicko-resuscitačního oddělení
Oddělení klinické biochemie a hematologie
Operační sály
Radiodiagnostika

Ambulance
Praktický lékař
Lékařská služba první pomoci
Interní a cévní
Diabetologie
Gastroenterologie
Kardiologie
Pediatrie
Chirurgie
Gynekologie
Ortopedie
Urologie

Současnost
Zdravotnické zařízení pokrývá v současnosti lůžkovou péči v oborech interna (včetně JIP), chirurgie (včetně JIP), ortopedie, gynekologie a porodnice, pediatrie, urologie, ARIM. Po vyčlenění z Okresního ústavu národního zdraví byla oddělení modernizována a jsou vybavena nadstandardními přístroji. Nemocnice disponuje kvalitním personálem, který pacientům zajišťuje vynikající lékařskou péči. Každé oddělení má k dispozici nadstandardní pokoje pro případ, že si pacienti za příplatek přejí těchto prvotřídních služeb využívat.

Nadstandardní pokoje převažují zejména na porodním oddělení, kde se pacientky cítí komfortně a jako v domácím prostředí. Díky tomu je porodnice, která je označována jako Centrum aktivního porodu, vyhledávána i pacientkami mimo spádovou oblast.

V klimatizovaném bloku centrálních operačních sálů se soustředí veškerá operativa ze všech oborů. Je kladen důraz na moderní metody, jsou hojně prováděny laparoskopické výkony a komplexní ortopedická operativa. Nemocnice pacientům nabízí vyšetření CT přístrojem, komplexní RTG diagnostiku a má endoskopickou ambulanci.

V případě, že nemocnice není schopna v rámci svého rozsahu působnosti zajistit pacientovi komplexní péči, spolupracuje s kompetentními zdravotnickými zařízeními, které jsou schopny vysoce specializovanou péči poskytnout.

Významnými sponzory nemocnice jsou ČEZ Elektrárny Prunéřov a ČEZ Elektrárny Tušimice, Město Kadaň nebo Severočeská energetika Děčín.

Úspěchy
Porodnické oddělení, jehož součástí je Centrum aktivního porodu, obdrželo certifikát od společnosti UNICEF „Baby Friendly Hospital“. Významným aspektem pro udělení tohoto certifikátu je pobyt novorozence s matkou na porodním sále v rámci čtvrté doby porodní. Novorozenec je přikládán často k prsu, a toto představuje podmínku pro úspěšné a dlouhodobé kojení.

Oddělení se zapojilo do spolupráce s Národním centrem tkání a buněk a Cord Blood Center CZ umožňující odběr pupečníkové krve matkám, které jsou u těchto společností registrovány. Odběry jsou zcela zdarma.

Kauzy
V roce 2012 vydala Všeobecná zdravotní pojišťovna seznam malých nemocnic, se kterými neplánovala od roku 2013 obnovit smlouvu. Nemocnice v Kadani byla dotčena z části, jelikož pojišťovna plánovala proplácet pouze lůžka na chirurgickém oddělení. Návrh VZP byl ostře kritizován.

Od roku 2014 čelí zdravotnické zařízení výpadku přibližně 4,4 milionu korun ročně z důvodu zrušení hospitalizačních poplatků. Nemocnice tuto mezeru hradí prozatím z finančních rezerv, které vznikly příznivým hospodařením z minulých let. Situaci je ovšem třeba v dlouhodobém časovém horizontu vyřešit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy