Nemocnice Boskovice

31. 10. 2014 8:20
Boskovická nemocnice v době svého otevření v roce 1958 nabízela více lůžek než v současnosti.
Foto: Nemocnice Boskovice

Boskovická nemocnice sídlí v ulici Otakara Kubína a jejím jednatelem je Dan Navrátil. Nemocnice poskytuje v základních oborech ambulantní a lůžkovou péči, a to pro spádovou oblast blanenska, boskovicka a také okolních regionů.

Základní informace

Adresa: Nemocnice Boskovice s. r. o
Otakara Kubína 179, 680 21 Boskovice
Telefon: 516 491 111
Jednatel: Dan Navrátil, MSc, MBA

Provozovatelem nemocnice je Nemocnice Boskovice s. r. o. (od roku 2006). Jejím zřizovatelem je město Boskovice. Nemocnice nabízí šest lůžkových oddělení (s 272 lůžky) a také síť odborných ambulancí a poraden. Devět komplementárních pracovišť pak poskytuje další služby.

Historie nemocnice

Na počátku 20. století měly Boskovice problém s tím, že nemocniční péče bývala závislá na provizorním řešení – nemocničních lůžek se jim nedostávalo. V roce 1930 pak vznikla komise, a to za účelem zřízení fondu na vybudování veřejné okresní nemocnice. Občané byli vyzváni k finančnímu příspěvku na tento projekt, což se setkalo s pochopením.

Oddělení nemocnice

Lůžková oddělení
ARO
Dětské
Gynekologicko porodnické
Chirurgie
Interna
Ortopedie

Ambulance
Dětská
Gastroenterologická
Gynekologická
Hematologická
Chirurgická
Interní III.
Interní Letovice
Kardiologická
Logopedická
Metabolická
Neurologická
Ortopedická
Podologická
Proktologická
Příjmová
Psychiatrie a psychosomatiky
Psychologická
Rehabilitace
Traumatologická
Urologická
Všeobecná interní

Vyšetřovací oddělení
Centrální sterilizace
Oddělení klinických laboratoří
Operační sály
Radiologie
Rehabilitace

Soukromé ambulance
Alergologická
Gynekologická
Chirurgická
Interní a diabetologická
Kožní
Nefrologická
Oční
ORL
Praktičtí lékaři
Zubní

Nastaly ale komplikace – boskovická nemocnice nebyla zahrnuta do plánu výstavby nových nemocnic. Nakonec Okresní zastupitelstvo v Boskovicích rozhodlo, že nemocnice zřízena bude a je proto třeba urychleně provést patřičné kroky.
Problémem ale byl také výběr vhodné lokality, takže stavba se odkládala, ač nemocnice obzvlášť během druhé světové války v regionu chyběla. Nakonec byl v roce 1945 udělen souhlas s vybudováním nemocnice. Ta ale nebyla zařazena do pětiletého plánu pro rok 1948. Po dalších komplikacích byla nakonec stavba zahájena roku 1954 a nemocnice se otevřela v roce 1958. Nové zařízení nabízelo 350 lůžek v pěti lůžkových odděleních (interním, chirurgickém, dětském, gynekologicko-porodnickém a ortopedickém). Roku 1978 se pak počet lůžek zvýšil na 386. Následně docházelo ke snižování počtu lůžek a v současnosti jich nemocnice nabízí 272.

Současnost

V roce 2002 došlo k otevření nového pracoviště Centrální sterilizace a také k modernizaci a rekonstrukci operačních sálů chirurgie a ortopedie.
Roku 2009 byla jednotka intenzivní péče chirurgického oddělení rozšířena z šesti lůžek na 12 a oddělení začalo fungovat v nových prostorách. V letech 2007-2009 byla provozována také gynekologická jednotka intenzivní péče, od roku 2000 do roku 2006 fungovalo neurologické lůžkové oddělení s jednotkou intenzivní péče.
Během roku 2013 byl kompletně obměněn vrcholný management nemocnice s cílem stabilizace nemocnice. Dále ji měl management provést obdobím krize financování zdravotnictví. Z pozice jednatele například odstoupil Rostislav Verner a nahradil ho Dan Navrátil.
Zaměstnanci nemocnice se zúčastňují různých kurzů, seminářů či školení a například v roce 2013 byli přítomni na 205 takových akcích.

Úspěchy

V roce 2008 získala Nemocnice Boskovice certifikát systému jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001:2001.

Kauzy nemocnice

Dle informací, které se objevily v roce 2005, měla být boskovická nemocnice v úpadku. Mělo jít už o druhou nemocnici s tímto problémem na jihu Moravy (další byla brněnská Bakešova nemocnice).

 

Právě se děje

před 23 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy