Nemocnice Boskovice

31. 10. 2014 8:20
Boskovická nemocnice v době svého otevření v roce 1958 nabízela více lůžek než v současnosti.
Foto: Nemocnice Boskovice

Boskovická nemocnice sídlí v ulici Otakara Kubína a jejím jednatelem je Dan Navrátil. Nemocnice poskytuje v základních oborech ambulantní a lůžkovou péči, a to pro spádovou oblast blanenska, boskovicka a také okolních regionů.

Základní informace

Adresa: Nemocnice Boskovice s. r. o
Otakara Kubína 179, 680 21 Boskovice
Telefon: 516 491 111
Jednatel: Dan Navrátil, MSc, MBA

Provozovatelem nemocnice je Nemocnice Boskovice s. r. o. (od roku 2006). Jejím zřizovatelem je město Boskovice. Nemocnice nabízí šest lůžkových oddělení (s 272 lůžky) a také síť odborných ambulancí a poraden. Devět komplementárních pracovišť pak poskytuje další služby.

Historie nemocnice

Na počátku 20. století měly Boskovice problém s tím, že nemocniční péče bývala závislá na provizorním řešení – nemocničních lůžek se jim nedostávalo. V roce 1930 pak vznikla komise, a to za účelem zřízení fondu na vybudování veřejné okresní nemocnice. Občané byli vyzváni k finančnímu příspěvku na tento projekt, což se setkalo s pochopením.

Oddělení nemocnice

Lůžková oddělení
ARO
Dětské
Gynekologicko porodnické
Chirurgie
Interna
Ortopedie

Ambulance
Dětská
Gastroenterologická
Gynekologická
Hematologická
Chirurgická
Interní III.
Interní Letovice
Kardiologická
Logopedická
Metabolická
Neurologická
Ortopedická
Podologická
Proktologická
Příjmová
Psychiatrie a psychosomatiky
Psychologická
Rehabilitace
Traumatologická
Urologická
Všeobecná interní

Vyšetřovací oddělení
Centrální sterilizace
Oddělení klinických laboratoří
Operační sály
Radiologie
Rehabilitace

Soukromé ambulance
Alergologická
Gynekologická
Chirurgická
Interní a diabetologická
Kožní
Nefrologická
Oční
ORL
Praktičtí lékaři
Zubní

Nastaly ale komplikace – boskovická nemocnice nebyla zahrnuta do plánu výstavby nových nemocnic. Nakonec Okresní zastupitelstvo v Boskovicích rozhodlo, že nemocnice zřízena bude a je proto třeba urychleně provést patřičné kroky.
Problémem ale byl také výběr vhodné lokality, takže stavba se odkládala, ač nemocnice obzvlášť během druhé světové války v regionu chyběla. Nakonec byl v roce 1945 udělen souhlas s vybudováním nemocnice. Ta ale nebyla zařazena do pětiletého plánu pro rok 1948. Po dalších komplikacích byla nakonec stavba zahájena roku 1954 a nemocnice se otevřela v roce 1958. Nové zařízení nabízelo 350 lůžek v pěti lůžkových odděleních (interním, chirurgickém, dětském, gynekologicko-porodnickém a ortopedickém). Roku 1978 se pak počet lůžek zvýšil na 386. Následně docházelo ke snižování počtu lůžek a v současnosti jich nemocnice nabízí 272.

Současnost

V roce 2002 došlo k otevření nového pracoviště Centrální sterilizace a také k modernizaci a rekonstrukci operačních sálů chirurgie a ortopedie.
Roku 2009 byla jednotka intenzivní péče chirurgického oddělení rozšířena z šesti lůžek na 12 a oddělení začalo fungovat v nových prostorách. V letech 2007-2009 byla provozována také gynekologická jednotka intenzivní péče, od roku 2000 do roku 2006 fungovalo neurologické lůžkové oddělení s jednotkou intenzivní péče.
Během roku 2013 byl kompletně obměněn vrcholný management nemocnice s cílem stabilizace nemocnice. Dále ji měl management provést obdobím krize financování zdravotnictví. Z pozice jednatele například odstoupil Rostislav Verner a nahradil ho Dan Navrátil.
Zaměstnanci nemocnice se zúčastňují různých kurzů, seminářů či školení a například v roce 2013 byli přítomni na 205 takových akcích.

Úspěchy

V roce 2008 získala Nemocnice Boskovice certifikát systému jakosti dle normy ČSN EN ISO 9001:2001.

Kauzy nemocnice

Dle informací, které se objevily v roce 2005, měla být boskovická nemocnice v úpadku. Mělo jít už o druhou nemocnici s tímto problémem na jihu Moravy (další byla brněnská Bakešova nemocnice).

 

Právě se děje

před 4 minutami

Peschkeová s Melicharovou v Ósace vítěznou šňůru neprodloužily

Zkušená deblistka Květa Peschkeová s Američankou českého původu Nicole Melicharovou v Ósace na titul z turnaje v Čeng-čou nenavážou. V prvním kole nestačily na ukrajinsko-americký tenisový pár Nadija Kičenoková, Abigail Spearsová a prohrály 2:6, 6:7. Nepřidají tak body do boje o účast na Turnaji mistryň.

Čtyřiačtyřicetiletá Peschkeová s šestadvacetiletou Melicharovou v neděli vybojovaly v čínském Čeng-čou třetí letošní a celkově pátý společný titul. V pořadí pro WTA Finals jsou pět týdnů před jeho začátkem stále na desátém místě, do Šen-čenu postoupí osm nejlepších dvojic sezony.

před 14 minutami

Tramvaj srazila na Masarykově třídě v Olomouci nezletilou chodkyní. Doprava do centra je zastavena

Nehoda se stala na páteřní tramvajové trati vedoucí od vlakového nádraží do centra města. Doprava je zde nyní zastavena, linky jsou odkloněny přes třídu Kosmonautů. Zastavení dopravy způsobilo kolaps na Masarykově třídě.

Nehoda se stala před osmou ráno. "Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetla tramvaj s nezletilou chodkyní. Ta utrpěla zranění, s nímž skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Veškeré příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou v šetření. V současné době je komunikace je v místě nehody z důvodu šetření uzavřena," uvedla policejní mluvčí.

Podle mluvčí dopravního podniku jsou tramvajové linky jedoucí po Masarykově třídě odkloněny. "Linky 2, 3, 4 a 6, které tudy jezdí, jsou odkloněny přes třídu Kosmonautů. Momentálně nedokážeme odhadnout, na jak dlouho," řekla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová. Zastavení dopravy způsobilo na Masarykově třídě v ranní špičce kolaps, auta policisté odkláněli po okolních ulicích.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Grygar před výstavou v Národní galerii překonal aukční rekord

Obraz průkopníka zvukomalby Milana Grygara z roku 1987 byl včera v síni European Arts v Praze vydražen za 1,55 milionu korun s aukční přirážkou, což je umělcův autorský rekord. "Sběratel ho vydražil po napínavém souboji na sále a telefonu," popisuje Albert Trnka, výkonný ředitel European Arts. Podle ní je poetika Grygarových černých obrazů založena na kontrastu černé plochy a ostré barevnosti linií vložených do zdánlivě prázdného prostoru. Prodané dílo pochází z let, kdy autor začal pracovat s námětem černé plochy kosmu a linie světla. Velká výstava Grygarových děl v pražském Veletržním paláci začíná pozítří.

Zdroj: ČTK
Další zprávy