Fakultni nemocnice v Motole

12. 3. 2011 20:39
Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice, poskytující komplexní péči. Výrazně se tu specializují především na pediatrickou péči.
Nemocniční komplex Motol.
Nemocniční komplex Motol. | Foto: Ondřej Besperát

Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice, poskytující komplexní péči. Výrazně se tu specializují především na pediatrickou péči.

Ve dvou monoblocích je ukryto 2400 lůžek, ročně je zde ambulantně ošetřeno přes 860 000 lidí a přes 70 000 jich tu je ročně hospitalizováno. Nemocnice v Motole zaměstnává přes 5 000 lidí.

Fakultní nemocnice v Motole je výukovou základnou 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kromě ní ji využívají i další dvě pražské lékařské fakulty.

Doposud komplikovaná doprava do nemocnice bude v budoucnosti jednodušší - a to vzhledem k potvrzení prodloužení metra "A", jehož jedna ze stanic bude právě u nemocnice.

Dětská fakultní nemocnice a Fakulta dětského lékařství (dnešní 2. LF UK) vytvořily základ dnešního komplexu. Motolská nemocnice per se pak vznikla 1. ledna 1971 sloučením s Městskou nemocnicí v Motole.

FN v Motole mimo jiné vydává časopis Motol IN a provozuje vlastní kanál na YouTube

Ředitelem FN v Motole je JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, který se do podvědomí veřejnosti zapsal videem odhalujícím machinace a lobbing skryté za financováním Motola.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy