Fakultni nemocnice v Motole

12. 3. 2011 20:39
Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice, poskytující komplexní péči. Výrazně se tu specializují především na pediatrickou péči.
Nemocniční komplex Motol.
Nemocniční komplex Motol. | Foto: Ondřej Besperát

Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice, poskytující komplexní péči. Výrazně se tu specializují především na pediatrickou péči.

Ve dvou monoblocích je ukryto 2400 lůžek, ročně je zde ambulantně ošetřeno přes 860 000 lidí a přes 70 000 jich tu je ročně hospitalizováno. Nemocnice v Motole zaměstnává přes 5 000 lidí.

Fakultní nemocnice v Motole je výukovou základnou 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kromě ní ji využívají i další dvě pražské lékařské fakulty.

Doposud komplikovaná doprava do nemocnice bude v budoucnosti jednodušší - a to vzhledem k potvrzení prodloužení metra "A", jehož jedna ze stanic bude právě u nemocnice.

Dětská fakultní nemocnice a Fakulta dětského lékařství (dnešní 2. LF UK) vytvořily základ dnešního komplexu. Motolská nemocnice per se pak vznikla 1. ledna 1971 sloučením s Městskou nemocnicí v Motole.

FN v Motole mimo jiné vydává časopis Motol IN a provozuje vlastní kanál na YouTube

Ředitelem FN v Motole je JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, který se do podvědomí veřejnosti zapsal videem odhalujícím machinace a lobbing skryté za financováním Motola.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Orbánův Fidesz opustil klub lidovců v Evropském parlamentu

Europoslanci strany Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Orbán to oznámil v dopise šéfovi klubu Manfredu Weberovi. Reagoval tím na fakt, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce.

Odchod 11 poslanců Fideszu je vyústěním několikaletého vnitřního sporu největší europoslanecké skupiny, zda má v jejích řadách místo strana, která podle mnohých vzdaluje Maďarsko evropským hodnotám.

Europoslanci ve středu podpořili kompromisní návrh změny svého jednacího řádu, který klubu dává možnost vyloučit skupinu poslanců. Fideszu, s jehož politikou vymezování se vůči Evropské unii nesouhlasila řada lidoveckých poslanců, tak hrozilo, že klub bude hlasovat o jeho vyloučení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy