Miloslav Ludvík

Aktualizováno 10. 3. 2011 12:33
Ředitel Fakultní nemocnice v Motole.
Miloslav Ludvík.
Miloslav Ludvík. | Foto: Tomáš Adamec

Miloslav Ludvík je ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, jednoho z největších zdravotnických zařízení v České republice. V komunálních volbách v roce 2010 byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

V médiích se začátkem února 2011 začalo psát o Ludvíkovi v souvislosti s videem, které bylo publikováno na serveru YouTube. Ludvík v něm vykládá veřejně o tom, jak se "dělá zdravotnický byznys". Z fragmentů jeho projevu na semináři motolských lékařů v Krkonoších lze udělat shrnutí: Fakultní nemocnice Motol je v područí machinací se zakázkami a stát ji podporuje jen díky tvrdému lobbingu jejího ředitele. Ve videu Ludvík také vyzývá lékaře, ať vycházejí vstříc tzv. kulichům, čímž označuje zpravidla politiky a ministerské úředníky, kteří rozhodují o dotacích a zasluhují nejlepší zacházení.

Ředitel video označil za manipulativní a účelově upravené. Krátce na to vedení nemocnice poskytlo plný záznam více než hodinového projevu novinářům a uvedlo, že jediná osoba, která měla k souboru přístup, byla bývalá mluvčí nemocnice Eva Jurinová, která byla po sporech s ředitelem nedávno odvolaná. Ta spojování své osoby s tímto videem označila za nesmysl.

Miloslav Ludvík se narodil 5. září 1963. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2002 získal titul JUDr. Je ženatý a má tři dcery.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Poslance Volného vyšetřuje po incidentu ve sněmovně policie kvůli výtržnictví

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný fyzicky napadl poslance, pro podezření z výtržnictví, řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Podávání dalších informací k případu si podle něj vyhradilo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z výtržnictví, řekl Daněk. O tom, že by bylo v kauze podáno nějaké trestní oznámení, nevěděl, nicméně jej nevyloučil. Doplnil, že pokyn k prověřování případu dalo zmíněné státní zastupitelství.

Sněmovna ve čtvrtek jednala o prodloužení nouzového stavu kvůli nemoci covid-19. Volný při svém vystoupení na jejím plénu nemluvil k věci a předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) ho upozornil na to, že mu vypne mikrofon. Když to udělal, Volný přišel mluvit přímo na místo předsedajícího a Hanzel se ho snažil odstrčit. Předsedajícímu přišli pomoci další poslanci ČSSD. Po kratší strkanici Volný místo v doprovodu ochranné služby policie opustil.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy