Miloslav Ludvík

Aktualizováno 10. 3. 2011 12:33
Ředitel Fakultní nemocnice v Motole.
Miloslav Ludvík.
Miloslav Ludvík. | Foto: Tomáš Adamec

Miloslav Ludvík je ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, jednoho z největších zdravotnických zařízení v České republice. V komunálních volbách v roce 2010 byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

V médiích se začátkem února 2011 začalo psát o Ludvíkovi v souvislosti s videem, které bylo publikováno na serveru YouTube. Ludvík v něm vykládá veřejně o tom, jak se "dělá zdravotnický byznys". Z fragmentů jeho projevu na semináři motolských lékařů v Krkonoších lze udělat shrnutí: Fakultní nemocnice Motol je v područí machinací se zakázkami a stát ji podporuje jen díky tvrdému lobbingu jejího ředitele. Ve videu Ludvík také vyzývá lékaře, ať vycházejí vstříc tzv. kulichům, čímž označuje zpravidla politiky a ministerské úředníky, kteří rozhodují o dotacích a zasluhují nejlepší zacházení.

Ředitel video označil za manipulativní a účelově upravené. Krátce na to vedení nemocnice poskytlo plný záznam více než hodinového projevu novinářům a uvedlo, že jediná osoba, která měla k souboru přístup, byla bývalá mluvčí nemocnice Eva Jurinová, která byla po sporech s ředitelem nedávno odvolaná. Ta spojování své osoby s tímto videem označila za nesmysl.

Miloslav Ludvík se narodil 5. září 1963. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2002 získal titul JUDr. Je ženatý a má tři dcery.

 

Právě se děje

Další zprávy