Ceny pohonných hmot v Evropě

28. 6. 2013 15:00
Nejdražší benzín je v Norsku a Řecku, nejlevněji naopak koupíte v Rusku a na Ukrajině.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nejdražší benzin Natural 95: Norsko 1,92 EUR/l, Turecko 1,89 EUR/l, Itálie 1,73 EUR/l, Nizozemsko 1,73 EUR/l, Řecko 1,69 EUR/l, Dánsko 1,67 EUR/l

Nejdražší nafta: Norsko 1,75 EUR/l, Turecko 1,69 EUR/l, Velká Británie 1,64 EUR/l, Itálie 1,63 EUR/l, Švédsko 1,58 EUR/l, Finsko 1,49 EUR/l

 

Právě se děje

před 29 minutami

Skupina 60 programátorů zahájila práce na IT systému ke známkám

Skupina 60 programátorů dnes večer v pražských Holešovicích začala v rámci veřejného hackathonu pracovat na novém IT systému elektronických dálničních známek. Pokračovat budou až do neděle, organizátoři pak chtějí předat systém zdarma státu. ČTK to řekl organizátor akce Tomáš Vondráček. Podotkl, že věří v úspěšné dokončení projektu. Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Organizátoři chtějí práce dokončit do neděle 18:00. "Může se ovšem stát, že to bude déle a někteří programátoři tady zůstanou ještě další noc. Já ale věřím, že se nám to do té doby podaří spustit," řekl Vondráček.

Akci chtějí o víkendu navštívit mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO) nebo nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy