Autosalon Ženeva

Aktualizováno 15. 3. 2012 22:26
Mezinárodní veletrh automobilů v Ženevě představuje řadu novinek ze světa automobilového průmyslu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

82. ročník Mezinárodního veletrhu automobilů v Ženevě, známý jako Ženevský Autosalon, byl otevřen 8. března tradičně v konferenčním centru Palexpo. Desetidenní exhibice nejžhavějších novinek ze světa automobilů a nových technologií uvádí návštěvníky v úžas již od roku 1905 a zažila tedy ještě párou hnané exponáty. Akci organizuje Mezinárodní organizace výrobců automobilů.

Největší atrakcí každoročně bývají prototypy nejrychlejších supersportů, vozy s futuristickým designem a alternativními pohony. Největší pozornost návštěvníků posledního ročníku přitáhla nová generace Mercedesu třídy A a opět ony supersporty, jako třeba kabriolet Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy