Korean Air

29. 4. 2013 19:54
Korean Air je jihokorejský letecký dopravce se sídlem v Soulu. Jeho hlavním letištěm je Inčchon. Letecká společnost byla založena jihokorejskou vládou v roce 1962.
Korean Air
Korean Air | Foto: Makaristos

Korean Air je jihokorejský letecký dopravce se sídlem v Soulu. Jeho hlavním letištěm je Inčchon. Letecká společnost byla založena jihokorejskou vládou v roce 1962.

Korean Air provozuje jak osobní, tak nákladní dopravu a patří mezi 20 nejvýznamnějších leteckých dopravců na světě.

Firma má zhruba 21 tisíc zaměstnanců, denně uskuteční kolem 415 letů do 124 měst ve 43 zemích světa. Jako jedna z mála společností létá na všechny (obydlené) kontinenty. Mezi její hlavní destinace patří Asie, západní Evropa a Severní Amerika.

V roce 2011 přepravily 23,3 milionu cestujících. Korean Air provozují 146 letadel, přičemž ve své flotile mají i šest letounů Airbus A380, největších dopravních letadel na světě. Letadla mají charakteristické modrostříbrné zbarvení a logo se stylizovanou vlajkou Jižní Koreje.

ČSA:

V dubnu 2013 podepsali zástupci vlády, Českého Aeroholdingu a Korean Air dohodu o prodeji 44procentního podílu v Českých aeroliniích korejskému dopravci za 67,5 milionu korun.

Korean Air chce z pražského letiště vytvořit jeden ze svých leteckých uzlů v Evropě a zároveň navýšit kapacitu Českých Aerolinií, které by dále navazovaly na jejich lety do Evropy. Představitelé Korean Air také přislíbili rozvoj pražského letiště a posílení dálkových letů Českých Aerolinií.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Případ Afroameričana, který zemřel krátce po zatčení, vyšetří ministerstvo spravedlnosti a FBI

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černošského muže ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ve středu to sdělil americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost. "Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky," dodal Trump na svém Twitteru.

Úmrtí George Floyda vyvolalo nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel. Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy