HTC Corporation

9. 8. 2011 11:39
HTC Corporation je tchajwanská společnost vyrábějící chytré telefony (smartphones). Její přístroje využívají zejména operační systém Android od společnosti Google.
HTC
HTC | Foto: HTC

HTC Corporation je tchajwanská společnost vyrábějící takzvané chytré telefony (smartphones). Její zařízení byla původně postavena na operačním systému Windows, od roku 2009 však začala společnost postupně přecházet na systém Android od Googlu. Od roku 2010 využívají některé z jejích přístrojů také systém Windows Phone.

Na mobilním kongresu MWC, konaném v roce 2011 v Barceloně, byla společnost HTC vyhlášena asociací GSMA – Global Mobile Awards "Výrobcem roku".

Historie

Společnost HTC byla založena v roce 1997. Původně se zaměřovala na výrobu notebooků, o rok později však zahájila i výrobu kapesních zařízení.

V roce 2002 vyrobila firma HTC první smartphone postavený na operačním systému od Microsoftu, o tři roky později pak přišel i první 3G telefon.

První telefon s operačním systémem Android vypustila společnost do světa v roce 2008. Prodáván byl nejprve ve Spojených státech a následně pak ve Velké Británii, Austrálii a Singapuru.

V červnu 2010 HTC vyrobila první chytrý telefon postavený na technologii 4G - HTC Evo 4G, jehož prodeje opět odstartovala ve Spojených státech. O měsíc později začala své přístroje - pod názvem China Mobile - prodávat i v Číně.

V roce 2010 bylo prodáno 24,6 milionů přístrojů HTC, což oproti předchcházejícímu roku znamenalo 111% nárůst.

Produkty

K polovině roku 2011 měla firma HTC na svém účtu pět zařízení s operačním systémem Windows Phone 7 a dvacet šest zařízení s operačním systémem Android - v červenci 2011 pak vstoupil na trh přístroj HTC Doubleshot a v srpnu 2011 další androidí smartphone Evo 3D, neboli HTC Shooter - první telefon, který umí prohlížet, fotit a nahrávat videa ve 3D.

Zásadní se však od roku 2012 stala série One, nejprve se převedly modely S, V a nejvýkonnější X, v roce 2013 pak jako vlajkový telefon šel do prodeje model s označením HTC One (čtyřjádrový, 1,7 Ghz, 2 GB paměti, 4,7 palce displej), který doplnila zmenšená verze Mini (úhlopříčka 4,3 palce) a zvětšená Max (5,9 palce).

V rámci takzvané "S" série, vybavené operačními systémy SmartPhone (nebo Windows Mobile), bylo vyrobeno sedmadvacet přístrojů a v následující sérii "T" (Touch), disponující systémem Windows Mobile, bylo vyrobeno osmnáct přístrojů s dotykovým displejem.

Nejstaršími produkty HTC jsou PDA zařízení, která společnost od roku 2002 vyrobila ve třiceti šesti verzích.

Firma se kromě toho věnuje také výrobě ultra - mobilních počítačů nebo googlovského smartphonu Nexus One.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy