HTC Corporation

9. 8. 2011 11:39
HTC Corporation je tchajwanská společnost vyrábějící chytré telefony (smartphones). Její přístroje využívají zejména operační systém Android od společnosti Google.
HTC
HTC | Foto: HTC

HTC Corporation je tchajwanská společnost vyrábějící takzvané chytré telefony (smartphones). Její zařízení byla původně postavena na operačním systému Windows, od roku 2009 však začala společnost postupně přecházet na systém Android od Googlu. Od roku 2010 využívají některé z jejích přístrojů také systém Windows Phone.

Na mobilním kongresu MWC, konaném v roce 2011 v Barceloně, byla společnost HTC vyhlášena asociací GSMA – Global Mobile Awards "Výrobcem roku".

Historie

Společnost HTC byla založena v roce 1997. Původně se zaměřovala na výrobu notebooků, o rok později však zahájila i výrobu kapesních zařízení.

V roce 2002 vyrobila firma HTC první smartphone postavený na operačním systému od Microsoftu, o tři roky později pak přišel i první 3G telefon.

První telefon s operačním systémem Android vypustila společnost do světa v roce 2008. Prodáván byl nejprve ve Spojených státech a následně pak ve Velké Británii, Austrálii a Singapuru.

V červnu 2010 HTC vyrobila první chytrý telefon postavený na technologii 4G - HTC Evo 4G, jehož prodeje opět odstartovala ve Spojených státech. O měsíc později začala své přístroje - pod názvem China Mobile - prodávat i v Číně.

V roce 2010 bylo prodáno 24,6 milionů přístrojů HTC, což oproti předchcházejícímu roku znamenalo 111% nárůst.

Produkty

K polovině roku 2011 měla firma HTC na svém účtu pět zařízení s operačním systémem Windows Phone 7 a dvacet šest zařízení s operačním systémem Android - v červenci 2011 pak vstoupil na trh přístroj HTC Doubleshot a v srpnu 2011 další androidí smartphone Evo 3D, neboli HTC Shooter - první telefon, který umí prohlížet, fotit a nahrávat videa ve 3D.

Zásadní se však od roku 2012 stala série One, nejprve se převedly modely S, V a nejvýkonnější X, v roce 2013 pak jako vlajkový telefon šel do prodeje model s označením HTC One (čtyřjádrový, 1,7 Ghz, 2 GB paměti, 4,7 palce displej), který doplnila zmenšená verze Mini (úhlopříčka 4,3 palce) a zvětšená Max (5,9 palce).

V rámci takzvané "S" série, vybavené operačními systémy SmartPhone (nebo Windows Mobile), bylo vyrobeno sedmadvacet přístrojů a v následující sérii "T" (Touch), disponující systémem Windows Mobile, bylo vyrobeno osmnáct přístrojů s dotykovým displejem.

Nejstaršími produkty HTC jsou PDA zařízení, která společnost od roku 2002 vyrobila ve třiceti šesti verzích.

Firma se kromě toho věnuje také výrobě ultra - mobilních počítačů nebo googlovského smartphonu Nexus One.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ital De Biasi je novým trenérem fotbalistů Ázerbájdžánu

Ital Gianni De Biasi se stane novým trenérem fotbalové reprezentace Ázerbájdžánu. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle médií s tamním svazem dohodl na smlouvě platné do mistrovství světa v Kataru v roce 2022. De Biasi se pokusí dovést ázerbájdžánský výběr k premiérové účasti na závěrečném turnaji.

V minulosti už De Biasi dokázal vybojovat premiérový postup na velkou akci s reprezentací Albánie, kterou vedl v letech 2011 až 2017. V roce 2016 s mužstvem hrál na mistrovství Evropy. Na klubové úrovni působil v řadě italských celků jako Modena, Brescia, FC Turín či Udine, trénoval také ve Španělsku v Levante a naposledy v Alavésu, kde ale v roce 2017 vydržel ve funkci jen dva měsíce.

před 21 minutami

Energetickou skupinu Innogy koupila maďarská společnost MVM Group

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE, informoval mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.

MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy