Google+

Aktualizováno 3. 7. 2011 19:12
Google+ je po Google Buzz dalším počinem vyhledávacího giganta na poli sociálních sítích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Společnost Google vyslala na začátku července 2011 do bitevní vřavy sociálních sítí, opanované zejména Facebookem, svého nového hráče. Jmenuje se Google+ project a po neúspěchu Google Buzz a pouze dílčího úspěchu sítě Orkut (zejména v Jižní Americe) by se konečně mohlo jednat o plnohodnotného konkurenta Facebooku a dalších sítí.

Páteř Google+ tvoří tři hlavní "kategorie":

Circles (Kruhy) - Umístění přátel do jednotlivých kruhů umožňuje v rámci těchto skupin sdílet různé věci - jiné s přáteli a jiné s kolegy či rodinou. Google tak rozšiřuje možnosti hlídat si své soukromí a lépe a snadněji ovlivňovat co a kdo na Vašem profilu vidí.

K tomu přispívá i další funkce, známá spíše z Twitteru - Sledování. Pomocí ní můžete sdílet materiály někoho jiného, aniž byste museli nezbytně dané osobě poskytovat svoje údaje.

Sparkles (Témata) - Tato funkce umožňuje vyhledávat, číst a sdílet články a videa z oblastí, které vás zajímají.

Hangouts (Setkání) - Zajímavá videokonferenční funkce. Umožňuje vám komunikovat s několika přáteli najednou, přičemž všechny můžete sledovat v menších oknech a jednoho z přátel - například toho, který zrovna mluví - ve zvětšeném okně uprostřed obrazovky.

Kromě toho budou moci vlastníci mobilních telefonů se systémem Android mnohem snadněji než doposud sdílet fotky - bude jim k tomu sloužit aplikace Instant Upload (Okamžité nahrávání). Další integrovanou mobilní aplikací bude Huddle (Pokec) umožňující skupinový chat.

 

Právě se děje

před 26 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy