Google+

Aktualizováno 3. 7. 2011 19:12
Google+ je po Google Buzz dalším počinem vyhledávacího giganta na poli sociálních sítích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Společnost Google vyslala na začátku července 2011 do bitevní vřavy sociálních sítí, opanované zejména Facebookem, svého nového hráče. Jmenuje se Google+ project a po neúspěchu Google Buzz a pouze dílčího úspěchu sítě Orkut (zejména v Jižní Americe) by se konečně mohlo jednat o plnohodnotného konkurenta Facebooku a dalších sítí.

Páteř Google+ tvoří tři hlavní "kategorie":

Circles (Kruhy) - Umístění přátel do jednotlivých kruhů umožňuje v rámci těchto skupin sdílet různé věci - jiné s přáteli a jiné s kolegy či rodinou. Google tak rozšiřuje možnosti hlídat si své soukromí a lépe a snadněji ovlivňovat co a kdo na Vašem profilu vidí.

K tomu přispívá i další funkce, známá spíše z Twitteru - Sledování. Pomocí ní můžete sdílet materiály někoho jiného, aniž byste museli nezbytně dané osobě poskytovat svoje údaje.

Sparkles (Témata) - Tato funkce umožňuje vyhledávat, číst a sdílet články a videa z oblastí, které vás zajímají.

Hangouts (Setkání) - Zajímavá videokonferenční funkce. Umožňuje vám komunikovat s několika přáteli najednou, přičemž všechny můžete sledovat v menších oknech a jednoho z přátel - například toho, který zrovna mluví - ve zvětšeném okně uprostřed obrazovky.

Kromě toho budou moci vlastníci mobilních telefonů se systémem Android mnohem snadněji než doposud sdílet fotky - bude jim k tomu sloužit aplikace Instant Upload (Okamžité nahrávání). Další integrovanou mobilní aplikací bude Huddle (Pokec) umožňující skupinový chat.

 

Právě se děje

Další zprávy