Deník Insider

31. 10. 2014 22:11
Vydávání deníku Insider bylo ukončeno. Poslední číslo vyšlo 31. října 2014. Insider byl placený internetový deník, který vznikl roku 2011.
Deník Insider
Deník Insider | Foto: Tomáš Kunc

TIP: Všechny články Insideru najdete v rubrice Deník Insider >> 

Insider byl internetový deník spadající pod vydavatelství Centrum Holdings, potažmo Economia. I když byl všeobecně zaměřen, na důležité události dne se díval specificky tak, že namísto pouhého informování o události, se snažil problematiku diskutovat a redaktoři zde vyjadřovali svá stanoviska. V článcích bývaly zahrnuty též zákulisní a exkluzivní informace.

Insider původně vycházel jako večerník - každý všední den po 16. hodině. Jeho čtenáři za něj platili formou předplatného. Vedle internetového rozhraní, byl určen zejména k prohlížení na elektronické čtečce Amazon Kindle a na tabletech.

První číslo, kterému předcházelo několik zkušebních vydání, vyšlo 1. prosince 2011, poslední pak 31. října 2014.

Šéfreportérkou Insideru byla investigativní novinářka Sabina Slonková a šéfeditorkou Simona Holecová.

Pokud jste patřili mezi předplatitele Insideru, budete kontaktování prostřednictvím e-mailu s nabídkou předplatného deníku Hospodářské noviny v elektronické podobě (HN Digital).

Případně nás kontaktujte na e-mailu [email protected] nebo na bezplatné zákaznické lince 800 11 00 22 a uveďte kód "INSIDER", a to každý pracovní den od 7 do 17 hodin.

Více o HN Digital najdete na www.hndigital.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rusko zařadilo na seznam "zahraničních agentů" populárního rapera a spisovatele

Populární ruský raper Oxxxymiron a autor sci-fi románů Dmitrij Gluchovskij dostali od tamních úřadů označení "zahraniční agent", což pro ně znamená zvýšený dohled ze strany státu. Od zahájení ruské invaze na Ukrajině tuto válku oba kritizují. V pátek se jejich jména objevila na aktualizovaném seznamu takzvaných zahraničních agentů, jejž zveřejňuje ministerstvo spravedlnosti, píše agentura AFP.

Na listinu se zpravidla dostávají jednotlivci a organizace, jejichž názory jsou nepohodlné úřadům. Dle nedávné novely zákona může tuto nálepku v Rusku obdržet kdokoli, kdo podléhá údajnému zahraničnímu vlivu. Dříve byla vyhrazena těm, kdo podle Kremlu dostávali peníze ze zahraničí a vyvíjeli politickou činnost. Minulý měsíc se na seznam dostal například humorista a televizní komik Maxim Galkin. V reakci na to jeho manželka, popová hvězda Alla Pugačovová, ostře zkritizovala válku a vyzvala, aby byla ze solidarity se svým mužem také zařazena na stejnou listinu.

Ruský zákon o zahraničních agentech je v rozporu s Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, rozhodl letos v červnu Evropský soud pro lidská práva.

Zdroj: AFP
před 3 hodinami

Známé sochy na Velikonočním ostrově poškodil požár

Požár poškodil některé z ikonických soch na Velikonočním ostrově, známých jako moai, uvedly podle deníku The Guardian místní úřady. Plameny se na ostrově, který je chilským územím, šířily už od pondělí a dnes se je podařilo uhasit. V archeologickém nalezišti s asi 1000 monolitických soch v podobě obřích hlav způsobily nevratné škody, uvedli správci areálu v prohlášení. Požár byl nejspíše založen záměrně a zachvátil plochu přes 100 hektarů. Podle agentury AFP bylo poničeno zhruba 80 soch.

Chilský prezident Gabriel Boric dnes oznámil, že se požár podařilo uhasit. Oheň ale podle něj způsobil "nenapravitelné škody na světovém kulturním dědictví". "Vše nasvědčuje tomu, že požár založili chovatelé dobytka pro získání pastvin," uvedl ministr zemědělství Esteban Valenzuela.

Podle agentury AFP požár poničil zhruba 80 soch ze 400, jež se nacházejí v oblasti. Přesnou závažnost škod na sochách určí experti. Podle starosty ostrova Pedra Edmundse je ale jedna socha nevratně poškozená. "Zůstane tam, kde stojí, než přesně určíme rozsah škod," uvedl Edmuds. Podle něj je požár výsledkem toho, že stát Velikonoční ostrov zanedbává.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Ruský soud nařídil zabavit kanceláře organizace Memorial, která má Nobelovu cenu

Ruský soud v pátek nařídil zabavit moskevské kanceláře lidskoprávní nevládní organizace Memorial, která je jedním z čerstvých laureátů Nobelovy ceny za mír. Podle agentury Interfax verdikt znamená, že sídlo organizace je nyní "veřejným majetkem". Činnost Memorialu soud ukončil loni v prosinci s odůvodněním, že ospravedlňuje terorismus a extremismus.

Memorial zastřešuje několik sesterských organizací včetně Lidskoprávního centra Memorial, které se zaměřuje na porušování lidských práv v současném Rusku, a organizace Mezinárodní Memorial, která je známá odhalováním zločinů komunismu a stalinismu v někdejším Sovětském svazu. Obě ruské úřady už před lety označily za "zahraničního agenta" a pak proti nim zasáhly soudy. Ty je svými loňskými verdikty rozpustily.

Memorial vznikl na konci 80. let a k jeho zakladatelům patřil sovětský disident a nositel Nobelovy ceny za mír Andrej Sacharov. V roce 2018 měl Memorial přes 60 poboček a přidružených organizací roztroušených po celém Rusku. Řada z nich se stala v minulosti terči útoků. Memorial dnes společně s běloruským bojovníkem za lidská práva Alesem Bjaljackým a ukrajinským Centrem pro občanské svobody získal Nobelovu cenu za mír.

Zdroj: ČTK
Další zprávy