Bing je internetový vyhledávač společnosti Microsoft, který vzešel z předchůdců MSN Search, Windows Live Search a Live Search a pod novým názvem funguje od 3. června 2009. Jeho podíl na americkém trhu k září 2011 dosahuje 14,7 procent, ovšem číslo zahrnuje i výsledky vyhledávače Yahoo, který s portálem Bing uzavřel koalici už v polovině roku 2009.
Podíl i zisky sice postupně rostou, nicméně Bing je stále velmi ztrátovým projektem a dominantní Google je se svými 65 procenty v nedohlednu.
Předchůdci
Prvním vlastním vyhledávačem od Microsoftu bylo MSN Search spuštěné na podzim 1998. Zpočátku portálu poskytoval výsledky dotazů server Inktomi, postupně ale domovská firma začala vyvíjet vlastní vyhledávací algoritmus a v roce 2005 už nebylo původní jen hledání obrázků. To tehdy zajišťoval web Picsearch.
I od něj se však časem upustilo a nástupce se jménem Windows Live Search byl už čistě původním produktem Microsoftu. Mateřské MSN nahradil v září 2006 a kromě webu či obrázků už vyhledával i hudbu nebo multimediální soubory ve službě Encarta.
V březnu 2007 se Microsoft rozhodl oddělit vyhledávač od rodiny služeb Windows Live a web tak byl překřtěn na Live Search. V rámci reorganizace ubylo například vyhledávání v knihách či akademických publikacích, služba postupně procházela řadou změn a víceméně svou tvář teprve hledala.
Tu našla až s novou identitou Bing, která spatřila světlo světa 3. června 2009.
Koalice s Yahoo!
Koncem srpna 2009 uzavřel Microsoft smlouvu na desetiletou spolupráci s vyhledávačem Yahoo, který má časem uvolnit místo pro Bing. Zakoupený portál si vydobyl relativně slušné obchodní podmínky a z prodeje reklam mu celých náleží 88 procent zisku. Navíc může prodávat reklamní prostor na stránkách Microsoftu.
Samotný vyhledávač Yahoo! Search si přitom udržel vlastní uživatelské rozhraní, pouze mu eventuálně v budoucnu přibude nálepka Powered by Bing.